HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

ADÜ, Türkiye İnovasyon Haftası 2014 ' e Damgasını Vurdu

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ve Aydın İl Yenilik Platformu’nun katıldığı Türkiye İnovasyon Haftası 2014, geleceğin fikirlerini ağırladı.ADÜ ve Aydın İl Yenilik Platformu standlarının yoğun ilgi g

4 Haziran 2014 Saat: 09:50
ADÜ, Türkiye İnovasyon Haftası 2014 ' e Damgasını Vurdu
ADÜ, Türkiye İnovasyon Haftası 2014 ' e Damgasını Vurdu

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ve Aydın İl Yenilik Platformu’nun katıldığı Türkiye İnovasyon Haftası 2014, geleceğin fikirlerini ağırladı.
ADÜ ve Aydın İl Yenilik Platformu standlarının yoğun ilgi gördüğü etkinlikte ADÜ'nün patent çalışmaları göz doldurdu.
ADÜ ve Aydın İl Yenilik Platformu, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ege İhracatçı Birlikleri işbirliğinde İzmir Swıssotel Büyük Efes’te gerçekleştirilen, "Değişimi Gerçekleştirmek, Geleceği Tasarlamaktır" vizyonuna sahip Türkiye İnovasyon Haftası İzmir 2014 etkinliği gerçekleştirildi.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve EİB Koor. Bşk. ve İnovasyon Komite Üyesi Sabri Ünlütürk’ün açılış konuşmalarıyla başlayan etkinliğe, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Belge katılarak stantları ziyaret etti.
‘Türkiye İnovasyonla Geleceğe Koşuyor’ sloganıyla yola çıkarak etkinlikte yer alan ADÜ ve Aydın’ın sahip olduğu ekonomik, sosyal, kültürel ve tarihi değerleri ve birikimleri, ulusal ve uluslararası rekabet gücünü arttıracak şekilde, AR-GE ve yenilik kapasitesini kullanarak ekonomik ve sosyal faydaya ulaşma amacında olan İl Yenilik Platformu; Aydın, ADÜ ve platformu tanıttı. Ayrıca, yürütülen çalışma ve projeler hakkında bilgi veren ADÜ ve İl Yenilik Platformu’na katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.
Ar-Ge Merkezleri, Teknoparklar, Bilim Merkezlerinin inovatif çalışmalarını tanıttıkları etkinlikte, ADÜ öğretim üyeleri ve öğrencileri de bulunarak hem stantlardan bilgi aldı hem de modada, tasarımda, iş dünyasında inovatif çalışmalarıyla zirveye çıkmış birçok ismin deneyimlerini dinleme olanağı bularak, inovatif çalışmaları inceleme fırsatı yakaladı.
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek için organize edilen etkinlik, dünyada ve Türkiye'de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini bir araya getirerek; inovasyon odaklı çalışmalara ev sahipliği yaptı.
Etkinliğe, Ege Bölgesi’nde bulunan sanayici, ihracatçı, üst düzey şirketlerin yöneticileri, üniversite ve lise öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.
Diğer taraftan Mucit Bilim İnsanı ADÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Doğan Bozdağ, patent çalışmalarını fuar süresince sunarak büyük ilgi gördü.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

  • ADÜ, TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI 2014’E DAMGA VURDU
  • ADÜ, TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI 2014’E DAMGA VURDU
  • ADÜ, TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI 2014’E DAMGA VURDU
  • ADÜ, TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI 2014’E DAMGA VURDU
ADÜ, TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI 2014’E DAMGA VURDU

ADÜ, TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI 2014’E DAMGA VURDU

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
24 yıl önce 1 nisan’da kaybedilen sosyalist : Talat Türkoğlu

24 yıl önce 1 nisan’da kaybedilen sosyalist : Talat Türkoğlu

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık