HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Ali İsmail Korkmaz Antakya’da anıldı

Eskişehir'de altı yıl önce Gezi Parkı eylemlerinde darbedilen ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, memleketi Hatay'da mezarı başında anıldı.

11 Temmuz 2019 Saat: 11:19
Ali İsmail Korkmaz Antakya’da anıldı
Ali İsmail Korkmaz Antakya’da anıldı

Eskişehir’de Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın ölüm yıl dönümünde kendi adına kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) öncülüğünde anıldı. Eskişehir’de 6 yıl önce Gezi Parkı eylemlerinde darp edilen ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, memleketi Antakya’da mezarı başında anıldı.

Merkez Antakya ilçesi Ekinci Asri Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında yapılan anmaya Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, babası Şahap Korkmaz, ağabeyi Gürkan Korkmaz ile Hatay’daki Gezi Parkı eylemleri sırasında polislerce öldürülen Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert ile çok sayıda kişi katıldı. Anma etkinliğine katılanlar da Ali İsmail Korkmaz’ın mezarına çiçek ve reyhan bıraktı. Anmada konuşan baba Şahap Korkmaz, yanlarında olan herkese teşekkür ederek, canlarını yakanların kendi yüreklerinde de aynı acıyı yaşamalarını temenni etti. Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz ise kardeşi Ali İsmail’in yapmak istediklerini yaparak andıklarını söyledi. Ağabey Korkmaz kurdukları ALİKEV ile gençlerin eğitim, sanatsal ve kültürel projelerine destek olduklarını dile getirdi.

ALİKEV tarafından Antakya merkezde bulunan Sümerler Amfi Tiyatro’da anma gecesi düzenlendi. Anmada konuşan anne Emel Korkmaz, Ali İsmail’in ölmediğini ve yaşadığını söyledi. Anma Moğollar ve ALİKEV Müzik Topluluğunun sahne almasıyla son buldu.

Resmi Twitter'da görüntüle
Ali İsmail K. Vakfı
@Alikev_org
Ali İsmail'in aramızdan ayrılışının 6. yılında onu özlemle anıyoruz. Ali İsmail’in nefes alabileceğimiz, özgür, eşitlikçi ve çatışmasız bir dünya hayalinin peşinden koşmaya hep beraber devam ediyoruz ve edeceğiz, çünkü birlikte güçlüyüz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Garbis Altınoğlu Belçika'da Enternasyonel marşı ile uğurlandı

Garbis Altınoğlu Belçika'da Enternasyonel marşı ile uğurlandı

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık