HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Avukat Didem Baydar Ünsal: Yeni Adli yıl açılırken adalet talebimizden vazgeçmeyeceğimizi ilan ediyoruz

Bugün,avukat Didem Baydar Ünsal Adli yıl açılışı nedeniyle tutsak olan eşi ve avukat meslektaşlarına özgürlük talebi ile bir basın açıklaması yaptı.

5 Eylül 2019 Saat: 23:05
Avukat Didem Baydar Ünsal: Yeni Adli yıl açılırken adalet talebimizden vazgeçmeyeceğimizi ilan ediyoruz
Avukat Didem Baydar Ünsal: Yeni Adli yıl açılırken adalet talebimizden vazgeçmeyeceğimizi ilan ediyoruz

NECDET ÖZSAYGIN

Avukat Ünsal açıklamasında şunları söyledi;

Çalışma arkadaşlarım, 1 yıllık tutsaklıklarının ardından özgürlüklerine kavuşmalarından sadece 6 saat sonra haklarında çıkarılan yakalama kararıyla tekrar tutuklandılar.Tutsaklıkları şu günlerde 2 yıla varıyor.

Dünyanın hiçbir yerinde aklın ve vicdanın kabul etmeyeceği bu adaletsizlik karşısında adalet arayışımız 38 haftadır burada adalet sarayları önünde sürüyor.

38 haftadır bir adliyenin önünde içinde bulunmadığımız adalet talebimizi dile getiriyoruz.Bir fısıltı gibi geliyor sesimiz koca,koca saraylar önünde ama biliyoruz ki bazen bağırıp çağırmaktanetkili oluyor.Kulaktan,kulağa yayılan rüzgara karışan fısıltılar.

Yeni Adli yıl açılırken bir adalet talebimizden vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.Yargıpaketlerinden,yeşil pasaport sevinçlerinden adalet çıkmayacağını biliyoruz.

Bizim adalet mücadelemiz hiç tatil olmadı ve adalet isteğimizin reformlara ihtiyacı yok.Çünkü,adalete olan özentimiz köklü,derin reformlar kurtarmıyor.

BerkinElvan,Nuriye Gülmen ve Semih Özakça,Dilek Doğan’ın Somalı madencilerin avukatlığını yaparken duyduğumuz adalet özleminden hiçbir şey kaybetmedik.

Şimdi Halkın avukatlarının özgürlüğü için bu adalet özlemini çekiyoruz.

Ailelerimiz evlatlarının özgürlüğünü isteyen dilekçelerini dün İstinaf Mahkemesi’ne verdiler.İstinaf mahkemesinin bu adaletsizliğe son vermesini istediler.

Ailelerimiz yaşlarının,hayattelaşelerinin,mesafelerin onlara çıkardığı türlü engellere rağmen evlatları için adalet istemekten vazgeçmiyorlar.

Adalet nöbetimiz38.haftasında onlarla beraber adalet arayışımız sürüyor.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Metal işçisi iş bırakacak

Metal işçisi iş bırakacak

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık