HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Çavuşoğlu: Yurt dışında 32 vatandaşımız hayatını kaybetti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yurt dışında yaşayan Türkiye vatandaşlarının durumları ilgili açıklamalar gerçekleştirdi. Bakan Çavuşoğlu “Maalesef yurt dışında 32 vatandaşımızı kaybettik” dedi.

25 Mart 2020 Saat: 17:51
Çavuşoğlu: Yurt dışında 32 vatandaşımız hayatını kaybetti
Çavuşoğlu: Yurt dışında 32 vatandaşımız hayatını kaybetti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dünyanın neredeyse her ülkesinde görülen ve can kayıplarına neden olan covid-19 virüsü ile ilgili yurt dışında yaşayan Türkiyeli vatandaşlar için açıklamalar gerçekleştirdi. Bakan Çavuşoğlu “Maalesef yurt dışında 32 vatandaşımızı kaybettik. Ayrıca şu an karantina altında olan çok sayıda vatandaş ile ilgili de “Ülkeler ile iletişim halindeyiz. Vatandaşlarımızın durumlarını büyükelçiliklerimiz aracılığıyla yakından takip ediyoruz. Gelişmelerden haberdarız” dedi.

“2711 ÖĞRENCİ KARANTİNAYA ALINMIŞTIR”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yurt dışında öğrenim gören öğrenciler ile ilgili de açıklama yaptı. Bakan Çavuşoğlu “2711 öğrencimiz düzenlenen seferler ile yurda getirildi. Öğrencilerimiz Sakarya, Samsun ve Sivas şehirlerimizde oluşturulan karantina merkezlerinde 14 günlük bir süreç içerisinde karantina edilecektir. Ülkemizi ve vatandaşlarımızı dışarıdan gelebilecek sağlık riski ile karşı karşıya bırakmamak adına çalışmalarımız yoğun ve önceliklidir” dedi.

“FAS’DAN 244 VATANDAŞIMIZI DA GETİRDİK”

Fas’da görülen Covid-19 virüsü sonrasında Fas Büyükelçiliği tarafından tespit edilen 244 Türkiye vatandaşı da Bakan Çavuşoğlu’nun talimatı ile Türkiye’ye getirildiler. Karantinaya alındıklarını belirten Bakan Çavuşoğlu, hangi şehir ya da hastanede alındıklarına dair bilgi vermedi.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
DİSK: Zorunlu mal ve hizmet üretimi dışında tüm işler en az 15 gün süreyle durdurulmalıdır

DİSK: Zorunlu mal ve hizmet üretimi dışında tüm işler en az 15 gün süreyle durdurulmalıdır

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık