HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

HDP’den kadın seçim beyannamesi: ‘Kadınlarla birlikte’

HDP Kadın Meclisi’nin yerel seçimlerde kullanacağı slogan ise “Kadınlarla birlikte” olarak belirlendi.

10 Şubat 2019 Saat: 22:38
HDP’den kadın seçim beyannamesi: ‘Kadınlarla birlikte’
HDP’den kadın seçim beyannamesi: ‘Kadınlarla birlikte’

HDP’nin kadın seçim beyannamesi yerel seçimlerde gösterilen kadın başkan adayları ve Eş Genel Başkan Pervin Buldan’ın katılımıyla Diyarbakır’da düzenlenen programda açıklandı. HDP Kadın Meclisi’nin yerel seçimlerde kullanacağı slogan ise “Kadınlarla birlikte” olarak belirlendi.

Beyannamede yer alan maddeler özetle şöyle: “Özgür Kadın Kooperatifleri kurulacak, her yıl ‘Dikili Bir Ağacın Yoksa Sen De Yoksun’ sloganıyla mevsimlerine göre düzenlenen fidan dikim kampanyalarını yapılacak. Yerel tohumların korunması için ‘Yerel Tohum Evleri’ kurulacak. ‘Doğduğum yerde doymak istiyorum’ projesi geliştirilerek mevsimlik göç önlenecek. Belediyelere bağlı otobüslerde Kadın Kartı uygulaması başlatılacak. Belediyelerde madde bağımlılığı ile mücadele birimleri oluşturulacak. Yerel yönetimlerin hizmet ve politikalarının tümü engelli kadınların talep ve ihtiyaçları dikkate alınarak belirlenecek. Belediyelerde, şiddete karşı çokdilli ‘Alo Şiddet’ hatları açılmaya devam edilecek.”

Taksim’de yürüyüş
HDP, yarın Taksim Meydanı’ndan başlayıp Galatasaray Meydanı’nda sona erecek bir yürüyüş düzenleyecek. Milletvekillerinin de katılacağı duyurulan eylem hakkında HDP, “11 Şubat Pazartesi günü saat 11.00’de İstanbul milletvekillerimiz Taksim Hill Otelde buluşarak hemen akabinde saat 11.30’ da Taksim de tecride ilişkin yürüyüş gerçekleştireceklerdir” dendi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
"HDP'nin çekilmesi kimin işine yarar?"

"HDP'nin çekilmesi kimin işine yarar?"

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık