HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kaz Dağları'ndaki Su ve Vicdan Nöbeti'nde çadır kararı

Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyon Kurulu, yangın tehlikesi bulunduğu ve alanın yetersiz olması nedeniyle alana artık çadır kurulmayacağını açıkladı.

10 Ağustos 2019 Saat: 00:20
Kaz Dağları'ndaki Su ve Vicdan Nöbeti'nde çadır kararı
Kaz Dağları'ndaki Su ve Vicdan Nöbeti'nde çadır kararı

Kaz Dağları'nda Kanadalı Şirketin altın arama çalışmalarında kesilen binlerce ağaç için başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti’nde artık geceleri çadırlı konaklama yapılmayacak.

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Belediye’ye gönderilen yazıda çadır alanın yangına hassas bir bölge olduğu ve bu nedenle çadırların kaldırılması istenmişti.

Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyon Kurulu, Kaz Dağları'nda süren nöbete dair Valiliğin ve Orman Bölge Müdürlüğünün belediyeye gönderdiği yazıya dair açıklama yaptı.

Kurul tarafından yapılan açıklamada, “İlk günkü kararlılıkla, su ve vicdan nöbetimiz devam etmektedir. Gelinen noktada Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen insanlar su ve vicdan nöbetimize ve bölgede konaklamak üzere katılım göstermektedirler. Mevcut alanın fiziki koşulları bu kadar büyük bir talebi karşılayamayacak durumdadır. Bu yetersiz fiziki koşullarda yangın riski artmış, konaklayan insanların can ve mal güvenliği korayacak sınırı aşılmıştır. Bu nedenle şehir merkezi ile Kirazlı Balaban'da iki ayrı koordinasyon merkezi oluşturulacaktır. Bölgeyi ziyaret etmek isteyen destekçileri katliam alanına ziyaretleri koordinasayon kurulu aracılığı ile devam edecektir. Koordinasyon merkezlerinde bölgeye yönelik etkinliklere devam edilecektir. Kirazlı Balaban mevkiindeki su ve vicdan nöbeti alanında çadırlı konaklama yapılmayacaktır.” denildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde TİS: Aile içi şiddet uygulayan personel işten atılacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde TİS: Aile içi şiddet uygulayan personel işten atılacak

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık