HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

KESK İzmir Şubeleri: İhraçlar geri dönene kadar mücadelemiz sürecek

KESK İzmir Şubeler Platformu, ihraçlara karşı yapılan oturma eylemlerinin 87. haftasında basın açıklaması düzenledi.

10 Ocak 2019 Saat: 11:06
KESK İzmir Şubeleri: İhraçlar geri dönene kadar mücadelemiz sürecek
KESK İzmir Şubeleri: İhraçlar geri dönene kadar mücadelemiz sürecek

KHK ile ihraç edilen kamu emekçilerinin görevlerine iadesi için KESK İzmir Şubeler Platformu, 87. haftasında Karşıya Çarşı’da oturma eylemi düzenledi. Basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen 2 No’lu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, AKP’ye eleştirel bakanlara açık bir şekilde bedel ödetildiğini ifade etti. Kılıç, “Olağanüstü Hal KHK’larıyla 150 binin üzerinde kamu emekçisi, herhangi bir soruşturma olmadan ve savunmaları alınmadan görevlerinden ihraç edilmelerinin üzerinden 830 gün geçmiştir. İhraçların tamamı sorgusuz, sualsiz ve soruşturmasız gerçekleştirilmiş ve bugüne kadar kurulan komisyon tarafından da dosyaların büyük bir çoğunluğu incelenmemiş, ne zaman inceleneceği de belli olmayan bir oyalama ile sürüyorken, incelenen dosyalarda da hukuksuzluk bir kez daha tekrarlanmıştır” dedi. “AKP'nin tek adam rejimine, korku yaratarak hukuku ve adaleti yok sayan, toplumun büyük bir kesimini sarmalayan şiddet politikalarına teslim olmayacağız” diye konuşan Kılıç, 2 yıla varan oturma eylemlerindeki kararlılığı göstermeye devam edeceklerini belirtti.

Kılıç, “Arkadaşlarımıza yaşattığınız bu kara günlerin hesabını er ya da geç mutlaka vereceksiniz! Arkadaşlarımıza yaşattığınız bu hukuksuzluklara bir an önce son verin! KESK'li ihraçlar bizim de bu ülkenin de onurudurlar. Arkadaşlarımız geri dönene kadar mücadelemiz sürecektir” diye konuştu.

Basın açıklaması öncesi Eğitim Sen 2 No’lu Şubede bir araya gelen ihraç edilenler, mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı.

İzmir’de KHK’lerle ihraç edilen 150’nin üzerinde kamu emekçileri olarak ihraç sürecini ve OHAL komisyonundaki hukuki süreci değerlendirmek için bir araya geldiklerini söyleyen Eğitim Sen 2 No’lu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, “OHAL inceleme komisyonu lağvedilsin. Bunun hukuksal karşılığı yoktur. KESK bünyesinde hem alanda hem de hukuksal platformda mücadeleyi büyütme kararı aldık. Uzun zamandır yaptığımız oturma eylemlerinin genişleterek sürdürülmesi noktasında karar aldık. Kamuoyu oluşturmak için mecliste grubu olan milletvekilleri ile paneller yapılması kararını aldık. İhraç olan ve geçim sıkıntısı yaşayan arkadaşlarımızı tespit ederek maddi ve manevi desteği sağlayacağız. Dayanışma eylem ve etkinlikleri çeşitlendireceğiz. Bizim konfederasyonlarımızın eylemleri önemli ama bu bünyede KHK lerle ilgili bir birim oluşturma kararı ile kamuoyunu bilgilendireceğiz. KESK bileşenleri olarak örgütlülüğümüz esastır. KESK'li ihraçlar olarak da eylem ve etkinliklere katılmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Evrensel

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
“Söğütlüçeşme yeşil kalsın”

“Söğütlüçeşme yeşil kalsın”

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık