HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Kültür

Konak Nazım'ı Unutmadı

Konak Belediyesi Türk edebiyatının büyük ustası, Memleket Şairi Nazım Hikmet’i ölümünün 51. yıl dönümünde unutmadı.

4 Haziran 2014 Saat: 17:03
Konak Nazım'ı Unutmadı
Konak Nazım'ı Unutmadı

Konak Belediyesi Türk edebiyatının büyük ustası, Memleket Şairi Nazım Hikmet’i ölümünün 51. yıldönümünde unutmadı. Edebiyatçılar Derneği İzmir Şubesi ile birlikte düzenlenen Şiirleriyle Şarkılarıyla Nazım adlı anma etkinliğine şiir severler yoğun katılım gösterdi. Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkez’ini dolduran İzmirliler ilk olarak ünlü şairin hayatını anlatan belgeseli izledi. Murat Şahin tarafından hazırlanan yapım izleyenlerden büyük alkış aldı. Duygu dolu anların da yaşandığı gecede Nazım’ın, Beni Bekleme Kaptan, Kız Çocuğu, Hoşgeldin Kadınım gibi akıllara kazınmış şiirleri okundu, yine usta şairin Karlı Kayın Ormanı şiiri de şarkı olarak yorumlandı. Hazar Yiğit Uyulgan ile Gökhan Gümüş’ün gitar eşliğinde söylediği şarkıya bütün salon eşlik etti.


ESERLERİ DE KENDİSİ DE UNUTULMAYACAK
Törende söz alan Edebiyatçılar Derneği Genel Başkanı Gökhan Cengizhan hiçbir zaman Nazım Hikmet’i unutmayacaklarını söyledi. Büyük ozanın hayatından çarpıcı kesitler veren Cengizhan, Memleket Şairi olarak bilinen ve siyasi inançları yüzünden yaşamının büyük bölümünü hapiste ya da sürgünde geçiren Nazım’ın çileli yaşamı boyunca yazmaktan hiç vazgeçmediğini dile getirerek, eserlerinin yüzyıllar boyunca gönüllerde yer etmeye devam edeceğini söyledi. Şiir ve şarkılarla renklenen etkinlik Nazım Hikmet şiirlerinin yansıması olan resim sergisiyle devam etti. Şiirlerin ve resimlerin bir bütünlük oluşturduğu sergi, konuklar tarafından ilgiyle gezildi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

  • Konak Nazım'ı Unutmadı
  • Konak Nazım'ı Unutmadı
  • Konak Nazım'ı Unutmadı
  • Konak Nazım'ı Unutmadı
Konak Nazım'ı Unutmadı

Konak Nazım'ı Unutmadı

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Anayasa Mahkemesi: 1 Mayıs’a müdahale hak ihlalidir

Anayasa Mahkemesi: 1 Mayıs’a müdahale hak ihlalidir

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık