HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Libya Ulusal Ordusu, ateşkesi kabul ettiğini duyurdu!

Libya'da vekalet savaşının üstün ve galip konumdaki aktörü Libya Ulusal Ordusu, kendisine destek veren uluslararası güçlerin çağrılarına uyarak bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde ateşkesi kabul ettiğini duyurdu.

12 Ocak 2020 Saat: 00:52
Libya Ulusal Ordusu, ateşkesi kabul ettiğini duyurdu!
Libya Ulusal Ordusu, ateşkesi kabul ettiğini duyurdu!

Libya’da vekalet savaşının üstün ve galip konumdaki aktörü Libya Ulusal Ordusu, kendisine destek veren uluslararası güçlerin çağrılarına uyarak bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde ateşkesi kabul ettiğini duyurdu.

M.LNA@LNA2019M

After many calls form the Russian , UAE ,Egypt , France , German , UK ,Italy presidential offices has accepted a cease-fire.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu hafta içerisinde gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti sonrasında tarafların Libya’daki vekillerine ateşkes çağrısında bulunacağı açıklanmış ancak Halife Hafter komutasındaki Libya Ulusal Ordusu ateşkes çağrılarına uymayacağını belirtmişti.

Sirte gibi stratejik bir kenti yalnızca üç saatte, ciddi bir istihbarat operasyonu eşliğinde ve neredeyse kurşun bile sıkmadan Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne bağlı milislerden alan Libya Ulusal Ordusu’nun, ilk olarak kendisine destek veren Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Fransa’nın tavrı neticesinde ateşkese yanaşmadığı ancak kendisine destek veren bir diğer önemli ülke olan Rusya’nın telkinleriyle ateşkes kararı aldığı belirtiliyor.

Ateşkes yalnızca Trablus için geçerli

Öte yandan ateşkesin yalnızca Trablus cephesini kapsadığı ve Sirte’den sonra sıranın geldiği Mısrata’nın ateşkes kapsamında olmadığı aktarılıyor.

Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin başı Feyaz Sarrac’ın bugün Türkiye’ye gelmesi, gün içerisinde yetkililerle görüşme yapması ve gelişmelerle ilgili bir basın toplantısı yapılması bekleniyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Hastaneden geri çevrilen hasta tutuklu yaşamını yitirdi

Hastaneden geri çevrilen hasta tutuklu yaşamını yitirdi

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık