HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Meclis’te görüşme trafiği hızlanıyor

TBMM Adalet Komisyonu, ağırlıklı olarak yargılama usullerine düzenleme öngören 63 maddelik ikinci yargı paketini görüşmek üzere yarın toplanacak.

24 Mart 2020 Saat: 10:55
Meclis’te görüşme trafiği hızlanıyor
Meclis’te görüşme trafiği hızlanıyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında “komisyonda her kurumu bir temsilcinin temsil etmesi” koşulu getirildi. Buna göre komisyonda Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan yalnızca bir kişi komisyona katılabilecek. Koşulun vekilleri kapsamaması dikkat çekti. Öte yandan Meclis’te gözler yaklaşık 100 bin mahkûmu etkileyeceği öngörülen infaz sistemini düzenleyen üçüncü yargı paketine çevrildi. AKP kanadı, infaz düzenlemesini ele alan üçüncü yargı paketi ile ilgili muhalefet cephesiyle temaslarını hızlandırdı. AKP heyeti, önceki günlerde MHP heyetiyle bir araya gelmişti. Cumhur İttifakı’nın iki bileşeninin “pürüzlü” konuları bir kez daha görüşmek üzere bir araya geleceği ifade edilirken, AKP’li heyetin, bugün CHP ve İYİ Parti heyetiyle görüşme yapması bekleniyor. HDP grubuna ise görüşme talebi iletilmedi.


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
5 sağlık emekçisi gözaltına alındı

5 sağlık emekçisi gözaltına alındı

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık