HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyelerinin durumu ağırlaştı

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi Helin Bölek’in annesi Aygül Bilgi, ‘Çocuklarımız ölüme doğru gidiyor. Acilen bir şeyler yapmalı’ diyerek dayanışma çağrısında bulundu.

25 Mart 2020 Saat: 20:49
Ölüm orucundaki Grup Yorum üyelerinin durumu ağırlaştı
Ölüm orucundaki Grup Yorum üyelerinin durumu ağırlaştı

Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek, maruz kaldıkları konser yasaklarının kaldırılması, kırmızı bültenle aranan üyelerinin listelerden çıkartılması ve çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskınların son bulması gibi taleplerle ölüm orucunda. Sarıyer’deki “Direniş Evi”nde eyleminin 279’ncü gününe giren Helin ile 282 gündür ölüm orucunda olan İbrahim’in sağlık durumları daha da kötüleşti.

Bölek ve Gökçek, 11 Mart’ta polis zoru ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, ancak tıbbı müdahaleye izin vermemeleri üzerine eylemlerini sürdürdükleri Direniş Evi’ne geri getirilmişlerdi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Helin Bölek’in annesi Aygül Bilgi, o süreçte bu yana kızı ve İbrahim’in sağlık durumunun giderek kötüleştiğini anlattı. Son günlerde Bölek ve Gökçek’in daha çok kusmaya başladığı bilgisini aktaran anne Bilgi, “Daha önce de kusmaları oluyordu ancak zorla müdahale girişiminden sonra bu durum giderek arttı. Çünkü düzenleri bozuldu ve o süreçte çok yorgun düştüler” dedi.

‘ÇOCUKLARIMIZ ÖLÜME GİDİYOR’

İlk günden bu yana bir anne olarak topluma duyarlılık çağrısı yaptığı söyleyen Bilgi, “Kimse bizi duymak istemiyor, kulaklar sağır. Son zamanlarda birazda olsa çocuklarımızın sesi duyulmaya başlanmıştı. Ama koronavirüs (Covid-19) salgınından sonra o ses de duyulmaz oldu. Çocuklarımız ölüme doğru gidiyor. Acilen bir şeyler yapmalı” diyerek, dayanışma çağrısında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
5 sağlık emekçisi gözaltına alındı

5 sağlık emekçisi gözaltına alındı

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık