HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

"Rant-Beton para siyasetinin karşısında İstanbul emek verenlerin olacak"

Emekçi Hareket Partisi(EHP)31 Mart yerel seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’un hak gaspına uğratıldığını,bu nedenle 23 haziran'da İmamoğlu’nu destekleyeceklerini bir bildiri ile açıkladılar.

9 Haziran 2019 Saat: 09:26
"Rant-Beton para siyasetinin karşısında İstanbul emek verenlerin olacak"
"Rant-Beton para siyasetinin karşısında İstanbul emek verenlerin olacak"

Necdet özsaygın

İSTANBUL-Kadıköy rıhtımda seçim çalışması başlatan Emekçi Hareket Partisi(EHP)31 Mart yerel seçimlerinde,İstanbul büyük şehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’un hak gaspına uğratıldığını,bu nedenle  23 haziran'da yapılacak olan büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerin de aday olarak Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceklerini bir bildiri ile açıkladılar.

EHP Seçimlere ilişkin görüşlrini şu şekilde açıkladı:

AKP-MHP rejiminin karşısında emek verenler demokrasiyi kazanacak

İstanbul halkı AKP iktidarını seçmedi.İşte bu gerçeği değiştirmelerine izin vermemek için var gücümüzle çalışmalıyız.İstanbul halkının seçme iradesine el konulmasına karşı durmalı,tercihimizi AKP-MHP bloğunun karşısında hakkı gasp edilen Ekrem İmamoğlu lehinde kullanmalıyız.

Seçme hakkımızı savunmalıyız.Yönetme hakkımızı savunmalıyız. Demokrasiyi, hak ve özgürlükleri savunmalıyız.Seçme ve seçilme hakkı bile yoksa hiçbir şey yok demektir.Tek adam rejiminin yarattığı her türlü tek seçeneğe karşı çıkacağız.Kıdem tazminatı hakkımıza sahip çıkar gibi,işimize,ekmeğimize sahip çıkar gibi oy hakkımıza da demokrasiye de sahip çıkmalıyız.Seçilme hakkını gasp edenlerin karşısında iktidar bloğuna boyun eğmeyenlerin yanında olmalıyız.

Şehri emek verenler ayakta tutuyor.Şehri emek verenler geçindiriyor.Şehri emek verenler üretiyor.Şehri kim ayakta tutuyor,kim geçindiriyor ve kim üretiyorsa yönetende onlar olacak.Sosyalist bir iradenin toplumsal eşitsizliği ortadan kaldırması,doğanın tahribini durdurmasıve tümüyle farklı bir yöntemle şehri yeniden inşa etmesi üzere 31 Mart’ta harekete geçtik.Şimdi de o yolda yürümeye devam ediyoruz.

Rant,beton,para siyasetini anlatanlar bir tarafta,emek verenlerin politik programını ve hayallerini anlatanlar bir tarafta.Bu gün İstanbul AKP saltanatından kurtulmalı.Buna evet diyoruz.Yine bu gün İstanbul patronların,rantçıların saltanatından da kurtulmalı.İstanbul’un emek verenlerini buna da evet demeye davet ediyoruz.Bunun için hemen şimdi harekete geçmeye çağırıyoruz.AKP saltanatı duracak,patronlarınsalatanatıyıkılacak.İstanbul emek verenlerin olacak.

Rant-Beton para siyasetinin karşısında İstanbul emek verenlerin olacak

AKP’siz İstanbul güzel olabilir ama bu her şey demek değildir.Ekonomik kriz her geçen gün artıyor.Krizden ya patronların ya emek verenlerin politik programına göre bir çıkış olacak.İktidarve büyük sermaye gerilerken ve krizi yönetemezken emek verenler İstanbul’u kazanabilir.İşte seçimin ardından gelecek büyük seçim bu olacak.Emek verenler bu seçime,bu mücadeleye iyi hazırlanmalı.Biliyoruz ki ancak patronların ve rantçıların iktidarı son bulduğunda emek verenlerin iktidarında bu krizlerden ve yoksulluktan kurtulacağız.Sömürüsürecekse,işsizlikçoğalacaksa,kıdemtazminatına,emeklilik hakkına göz dikilecekse,çalışma süreleri uzayacaksa kısaca bu düzen böyle devam edecekse emek verenlerin mücadele edeceği daha çok konu var demektir.

AKP’nin de patronlarında saltanatı yıkılacak.

İstanbul emek verenlerin olacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Üçlü Suriye zirvesi sona erdi... Liderlerden açıklama

Üçlü Suriye zirvesi sona erdi... Liderlerden açıklama

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık