HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

SES:KHK’li sağlık emekçileri acilen göreve başlatılmalı

SES Eş Genel Başkanı Gönül Erden, hükümet seslenerek, ataması yapılmayan, KHK'larla ihraç edilen, güvenlik soruşturması bahanesiyle bekletilen yüz binlerce sağlık emekçisinin acilen göreve başlatılması gerektiğini bildirdi.

23 Mart 2020 Saat: 20:39
SES:KHK’li sağlık emekçileri acilen göreve başlatılmalı
SES:KHK’li sağlık emekçileri acilen göreve başlatılmalı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eş Genel Başkanı Gönül Erden, hükümet seslenerek, ataması yapılmayan, Kanun Hükmünde Kararnamelerle ihraç edilen, güvenlik soruşturması bahanesiyle bekletilen yüz binlerce sağlık emekçisinin acilen göreve başlatılması gerektiğini bildirdi. 

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüse ilişkin pandemi ilan etti.  Türkiye’de ilk vakanın görülmesinin üzerinden günler geçmesine rağmen, halen pandemi salgınlarında uygulanan önlemlerin yeterince hayata geçirilmesi konusunda çok ciddi eksikler ve sorunlar yaşanıyor.

Sağlık örgütleri hastanelerde acil eylem planına geçilmesi konusunda uyarılarını sürdürüyor.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eş Genel Başkanı Gönül Erden, hazırladığı videoda hükümet seslendi. Erden, ataması yapılmayan, Kanun Hükmünde Kararnamelerle haksız ve hukuksuz bir şekilde ihraç edilen, güvenlik soruşturması bahanesiyle bekletilen yüz binlerce sağlık emekçisinin acilen göreve başlatılması gerektiğini bildirdi.

“Sağlık hizmetleri yetersiz sayıda sağlık emekçisiyle yürütülmektedir ve iş yükleri çok ağırdır” diyen Erden, hükümete şu çağrıyı yaptı:

“Koronavirüs salgını ile birlikte bu iş yükünün daha da artacağı ortadadır. Sağlık hizmetlerinin daha sağlıklı yürütülebilmesi ve sağlık emekçilerinin riskinin azaltılması için acil bir planlamayla sağlık emekçi sayısı arttırılmalıdır. Ataması yapılmayan, Kanun Hükmünde Kararnamelerle haksız ve hukuksuz bir şekilde ihraç edilen, güvenlik soruşturması bahanesiyle bekletilen yüz binlerce sağlık emekçisi arkadaşımızı acilen göreve başlatılması ve bu sağlıkçı sayısı eksikliği sorununun giderilmesi gerekmektedir.”

KAYNAK: PİRHA/İSTANBUL

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
5 sağlık emekçisi gözaltına alındı

5 sağlık emekçisi gözaltına alındı

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık