HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ekonomi

Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2017 için başvurular başladı

Great Place to Work® Enstitüsü tarafından belirlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2017 yarışması için başvurular Nisan ayında başlıyor.

16 Mart 2016 Saat: 01:42
Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2017 için başvurular başladı
Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2017 için başvurular başladı

25 yılı aşkın süredir tüm dünyadaki en iyi işverenleri belirleyen kurum, Türkiye’de listeyi 2017’de 5’inci kez açıklayacak. Listeye girmeye hak kazanan şirketler güven düzeyi yüksek cazip bir işyeri kültürünün inşasında değerli bir adım atmanın yanı sıra kurum kültürü gelişimine stratejik bir yatırım yapmış oluyor. Ayrıca, işveren markasının duyurulması için önemli bir PR avantajı ve tüm dünyada saygı uyandıran prestijli bir unvan kazanıyorlar.

 

 

Great Place to Work® Enstitüsü tarafından belirlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2017 araştırmasına başvurular Nisan ayı itibarıyla başlıyor. Çalışan odaklı mükemmel iş yeri kültürünün oluşturulması ve stratejik kurum kültürünün dizayn edilmesi alanında araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunan Great Place to Work, 25 yılı aşkın süredir 53 ülkede belirlediği En İyi İşverenler listeleri ile her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanı temsil ediyor. Türkiye’de 2017 yılında 5’inci kez belirlenecek olan listenin sonuçları ise 2017 yılının Mayıs ayında açıklanacak.

 

Hem çalışanların, hem de yöneticilerin işyeri kültürüne yönelik algıları değerlendiriliyor

Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırmasına 20’den fazla çalışanı olan farklı sektörden tüm işletmeler katılabiliyor. Listeye girmeye hak kazanan şirketler çalışan sayısına göre farklı büyüklük kategorilerinde belirlenecek ve ödüllendirilecek.

 

Araştırma kapsamında şirketin kurum kültürünün derecesinin analizinde Trust Index© Çalışan Anketi ve Culture Audit© İş yeri Kültürü Analizi isimli temel iki araç kullanılıyor. Great Place to Work’ün 25 yılı aşkın süredir edindiği deneyimlere göre oluşturulan bu analizlerde üç boyut ölçümleniyor: Çalışanların işveren veya yönetici ile arasındaki ilişki, çalışanlar ile yaptıkları iş arasındaki ilişki ve çalışanların diğer takım arkadaşları arasında ilişki. Trust Index© ile çalışanların iş yeri kültürünün nasıl algıladığı analiz edilirken, Culture Audit© ile İK uygulamalarının bütünü, yönetim uygulamaları ve yaklaşımlarını ölçümleniyor. Analizler sonrasında cevapların çalışanlar tarafından herhangi bir baskıya maruz kalmadan objektif bir şekilde verilip verilmediği denetleniyor.

 

İşveren markasının yaratılması için bir fırsat

Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırması, şirketlere sektörel farklılıklar ve büyüklük oranları dikkate alınarak en iyi işverenler arasında global ya da lokal ölçekte benzersiz bir kıyaslama ve konumlandırma imkanı da tanıyor. Araştırmanın sonunda raporlama yapılarak iş yeri kültürlerinin güçlü yanları ve iyileştirebilecek alanlar belirleniyor. Great Place to Work şirketin bu gelişimi için aksiyon planlamasının yapılması sürecinde de şirket yönetimi ile iletişim içerisinde oluyor ve şirketin yanında yer alarak ona yoldaşlık ediyor. Her şirket için sektörünün zorluklarından çalışan sayısına kadar farklı konuları inceleyerek, özel bir yol haritası hazırlıyor ve stratejik kurum kültürü dizaynını yapıyor. Araştırmalar, kurum kültürüne yatırım yapmanın şirketlerin geleceklerine doğrudan etki eden stratejik bir yatırım olduğunu ortaya koyuyor.

 

Nitelikli çalışanlar nezdinde prestijli bir unvan

Türkiye’nin En İyi İşverenleri listelerine girmeye uygun görülen şirketler yüksek prestij ve kamuoyu bilinilirliği elde ediyor. Geniş bir basın iletişimi avantajı yakalayarak nitelikli çalışanlara ulaşmada rakiplerine oranla avantajlı konuma geliyor ve ek olarak üniversiteden yeni mezun olarak iş hayatına atılacak öğrencilere de kendilerini duyurma imkanına sahip oluyor.

 

Türkiye’de her yıl katılımın arttığı ve 3 yılda 200’ün üzerinde şirketin değerlendirildiği araştırmada Great Place to Work Türkiye, toplam 100 binden fazla çalışanı temsil etti. Türkiye’nin En İyi İşveren­leri 2015’te 50 – 500, 500 – 2000, 2000+ ve 20-50 ( Best Small Workplaces )  şeklinde 4 kategoride verildi. 2015’te kategori birincileri sırasıyla Microsoft, AXA Sigorta, Vodafone ve Best Small Workplaces kategorisinde GE Energy Management oldu. 2016 kazananları ise bu yılın Mayıs ayında açıklanacak.

 

Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2017 Yarışmasına başvurmak için Great Place to Work Türkiye ile iletişime geçilebiliyor.

http://www.greatplacetowork.com.tr/

Telefon: 0 212 236 50 20

 

 

Great Place to Work® hakkında:

Great Place To Work® Enstitüsü stratejik kurum kültürü dizaynı konusunda uzmanlaşmış, 5 kıtada ve 53 ülkedeki ofisleri ile sektör ayrımı olmadan tüm ölçeklerdeki şirketlere destek veren bir araştırma ve danışmanlık kurumudur. Analiz, ölçümleme ve araştırmalarına ek olarak, şirketlerde güven düzeyi yüksek kurum kültürünün oluşturulması alanında da çalışmalar gerçekleştirmektedir. Her şirket için sektörünün zorluklarından çalışan sayısına kadar farklı konuları inceleyerek, özel bir yol haritası hazırlamaktadır. Kamu ve kar amacı gütmeyen kurumlar dahil tüm sektörlere hizmet sunmaktadır. Bu çalışmaları sebebiyle global dünyadaki ekonomik yapıları ve şirket yapılarını yakından tanımakta; akademik alanda ve diğer araştırma şirketleri ile geliştirdiği işbirlikleri sayesinde de yöntemlerini sürekli geliştirmektedir. 1991 yılında kurulan Great Place to Work’ün Türkiye Ofisi 2012 yılında açılmıştır.

 

Great Place to Work, 25 yılı aşkın süredir dünya çapındaki en iyi işverenleri belirlemekte ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. En İyi İşverenler listeleri, işveren markasının duyurulması ve güçlendirilmesi adına şirketler tarafından tercih edilen ve kabul görmüş bir araştırmadır. Enstitü’nün her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanı dahil ettiği analizleri, kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı araştırma olma özelliğini taşımaktadır. Hizmet verdiği ülkelerdeki en iyi işveren listelerinin yanı sıra, 100 Best Workplaces in Europe (Avrupa’nın En İyi İşverenleri) ve World’s Best Multinationals (Dünyanın En İyi Çok Uluslu İşverenleri) listelerini hazırlamaktadır. Fortune’s 100 Best Companies To Work For listesi de Great Place to Work tarafından belirlenmektedir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Özgür Gelecek muhabirleri, ‘örgüt propogandası’ iddiasıyla gözaltına alındı!

Özgür Gelecek muhabirleri, ‘örgüt propogandası’ iddiasıyla gözaltına alındı!

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık