HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Tutuklu gazeteciler için gökyüzüne balon uçuruldu

Türkiye Gazeteciler Sendikası(TGS) ve PAK Medya İş Sendikası üyesi gazeteciler, tutuklu meslektaşlarına özgürlük için Silivri Cezaevi önünden gökyüzüne mavi balon bıraktı.

1 Ocak 2016 Saat: 13:41
Tutuklu gazeteciler için gökyüzüne balon uçuruldu
Tutuklu gazeteciler için gökyüzüne balon uçuruldu

Türkiye Gazeteciler Sendikası(TGS) ve PAK Medya İş Sendikası üyesi gazeteciler, tutuklu meslektaşlarına özgürlük için Silivri Cezaevi önünden gökyüzüne mavi balon bıraktı. 2016 yılının gazeteciler için özgürlükler yılı olmasını dileyen TGS Başkanı Uğur Güç, “Tüm gazeteciler için özgürlüğü sağlayana kadar, editöryal mücadeleyi sağlayana kadar devam edeceğiz.” dedi.

TGS ve PAK Medya İş Sendikası üyeleri, Silivri Cezaevi önüne gelerek tutuklu gazetecilere destek eylemi gerçekleştirdi. Burada basın açıklaması yapan TGS Başkanı Uğur Güç, “2014 yılına kapkara bir yıl dedik. Ama maalesef 2015 yılı AK Parti hükümeti gazeteciler üzerine bir karabasan gibi çöktü. Yüzlerce gazeteci yargılanıyor. 299’uncu maddeden onlarca açılmış hakaret davası var. Buna birçok gazeteci arkadaşımız gereksizce cezaevine atılarak esaret altında tutuluyor. 30 gazeteci arkadaşımız şuan cezaevinde. Bunun için 2016 yılı gazeteciler için umarım özgürlükler yılı olur.” dedi. Türkiye’de yüzlerce gazetecinin davalarla boğuştuğunu söyleyen Güç “2016 yılında daha büyük bir mücadele vermemiz gerekiyor. Gazeteciler olarak örgütlü bir şekilde sendikalarla daha büyük bir mücadele sergilememiz gerekiyor. Tüm gazeteciler için özgürlüğü sağlayana kadar, editöryal mücadeleyi sağlayana kadar devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

PAK Medya İş Sendikası adına konuşan Cihan Haber Ajansı Spor Editörü Halil İbrahim Ekiz ise şöyle konuştu: “Eğer bir ülkede adalet ve hukuk yoksa o ülke vatan değildir. Sedat Laçiner’in bu cümlesi çok önemli. İçeride olan meslektaşlarımızın bir an önce serbest bırakılması, kalemlerinin özgürlüğüne bırakılmasını istiyoruz.” 

Açıklamaların ardından Silivri’de tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Bakanı Hidayet Karaca, gazeteciler Mehmet Baransu, Can Dündar ve Erdem Gül’ün yeni yıl mesajları okundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Türkiye'nin yeni koronavirüs raporu açıklandı

Türkiye'nin yeni koronavirüs raporu açıklandı

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık