HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Teknoloji

Yenilenen Truecaller ile akıllı telefonlar daha da akıllandı

Türkiye’de günde 50 bin istenmeyen çağrı ve kısa mesajın engellenmesini sağlayan Truecaller uygulaması, akıllı çağrı geçmişi, uygunluk görüntüleme ve yeni çevirici ekranı ile yüz milyonlarca kullanıcının cep telefonlarında kal

13 Mart 2016 Saat: 00:36
Yenilenen Truecaller ile akıllı telefonlar  daha da akıllandı
Yenilenen Truecaller ile akıllı telefonlar  daha da akıllandı

Truecaller devrim niteliğindeki yeni özellikleri ile akıllı cep telefonu kullanımında çağ atlatıyor. Truecaller’ın arayan numaranın kime ait olduğunu görme ve online telefon rehberi özelliklerinin yanına, akıllı çağrı geçmişi, aranmak istenen kişinin uygunluğunu görüntüleme ve doğrudan telefon aramalarının yapılabildiği çağrı ekranı geldi. Aranan ve arayan kişiler hakkında bilgi vererek telefon iletişimini daha güvenli ve kolay hale getiren Truecaller’ın yenilenen mobil uygulaması, iletişimi üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen herkese hitap ediyor.

Truecaller’ın yeni özellikleri

Akıllı Çağrı Geçmişi, telefon rehberinizde olmasa bile bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları gerçek isimlerle ve varsa resimleri ile değiştirir. Artık hiç bir numarayı telefona kaydetmek gerekmeyecek.

Uygunluk Görüntüleme ile aranmak istenen kişinin çağrı almaya uygun olup olmadığını, daha arama gerçekleştirmeden görüntülenebiliyor. Böylece artık meşgul sinyali duymak veya birinin işini telefon ile bölmeye son.

Çağrı Ekranı ile telefon aramaları doğrudan Truecaller üzerinden yapılabiliyor. Böylece Truecaller haricinde telefonda başka bir uygulama kullanmaya gerek olmuyor.

Truecaller ile Truedialer gücünü birleştirdi

Uygulamanın yeni özellikleri hakkında yorum yapan Truecaller Kurucu Ortağı ve CEO’su Alan Mamedi, “Truecaller arayan numaranın kime ait olduğunu göstermesi ve spam aramalardan koruması ile dünya çapında yüz milyonlarca kişinin günlük gereksinimi haline geldi. Uygulamaya doğrudan arama yapabilme imkanı ve telefon numarası bilgilerine daha fazla içerik ekleyerek Truecaller’ı bir üst seviyeye taşıyıp, insanların telefon ile arama alışkanlıklarını iyileştiriyoruz. Artık telefon ile birlikte hazır gelen numara çevirme uygulamasını tamamen silip, hem gelen hem giden aramalarınız için yalnızca Truecaller’ı kullanabilirsiniz. OEM partnerlerimizin bizi bu konuda desteklediklerini görmek de ayrıca çok sevindirici” dedi.

2014 yılında Truecaller, Truedialer adlı uygulamayı kullanıcılara sunup, cep telefonunun icadından beridir değişmeyen telefon açma eylemini modern çağın gereklerine göre yeniledi. Kullanıcılardan gelen yoğun talep doğrultusunda, Truedialer’ın bir çok özelliği doğrudan Truecaller içine entegre ediliyor. Böylece kullanıcılar, tüm telefon açma ve çağrı alma deneyimlerini bir tek uygulama ile yönetebilecekler.

Uygulamanın son güncellemesi bugün Android kullanıcıları için servis edilecek. Önümüzdeki haftalarda diğer platformlardaki kullanıcılarda yeni güncellemeden yararlanacaklar. Hali hazırdaki Truedialer kullanıcıları da kademe kademe Truecaller’a yükseltilecek.

Android için:

https://play.google.com/store/apps/dev?id=5383913004303935162

iOS için:

https://itunes.apple.com/us/developer/true-software-scandinavia-ab/id336142200

Windows Phone için:

https://www.microsoft.com/tr-tr/store/apps/truecaller/9wzdncrfj3ml#uygulama-ayrıntıları

 

Truecaller hakkında:

Truecaller, cep telefonlarına gelen ve kim olduğu bilinmeyen numaraları kullanıcıya hızlı bir şekilde gösterip, çağrıyı cevaplama veya cevaplamama tercihi sunan bir mobil uygulamadır. Truecaller, merkezi İsveç’in Stockholm şehrinde bulunan True Software Scandinavia tarafından 2009 yılında hayata geçirilmiştir. Bugün itibariyle 150 milyon kişiyi aşan kullanıcı tabanına sahip bulunan Truecaller, kişisel güvenlik ve mahremiyet haklarını en üst seviyede gözetmekte, tamamen bağımsız olarak faaliyetlerini devam ettirmektedir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suavi:  “Yasaklarının” kaldırılması bu kadar mı zor?”

Suavi: “Yasaklarının” kaldırılması bu kadar mı zor?”

 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık