Güncel

Belediye çalışanları: İBB emekçisini lekeleyemezsiniz!

DİSK/Genel-İş ve KESK/Tüm Bel-Sen üyesi belediye çalışanları ve sendika yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde yaptıkları eylemle kendilerini hedef gösteren iktidarı protesto etti.

3 Ocak 2022 Saat: 23:13
Belediye çalışanları: İBB emekçisini lekeleyemezsiniz!
Belediye çalışanları: İBB emekçisini lekeleyemezsiniz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu üzerinden belediye çalışanlarını hedef gösteren açıklamalarına karşı İBB önünde eylem yapıldı.

DİSK ve KESK bünyesindeki Genel-İş ile Tüm Bel-Sen sendikalarına üye işçi-emekçilerin de katıldığı basın açıklamasında sendika yöneticileri konuşmalar yaptı."İBB emekçisini lekeleyemezsiniz" vurgusu yapılan konuşmalarda, emekçilere yönelik suçlayıcı, ayrıştırıcı açıklama ve hedef göstermelere son verilmesi istendi.

AKP-MHP iktidarının kendi bekası uğruna her türlü yöntemi devreye soktuğu hatırlatılan konuşmalarda "erken seçim" talebi öne sürülürken belediyeye de sahip çıkıldı.

DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi Nevzat Karataş, "Ortaya atmak istediği bomba Soylu'nun elinde patlayacak" diye ifade ederrken, "86 bin İBB çalışanı olarak ülkenin nefes alması için bir an önce erken seçim diyoruz" iddiasında bulundu.

Tüm Bel-Sen Merkez Kadın Sekreteri Nazife Bayrak Tosu ise rejimin açıklamalarını "86 bin çalışanı zan altında bırakan sorumsuzca açıklamalar, hem çalışanları hem kurumu itibarsızlaştırma girişiminden başka bir şey değildir" diye değerlendirdi. "Demagojik söylemlerle, toplumsal kutuplaşmalarla, sahte düşmanlıklar yaratmaya varan hukuksuzluklarla günü kurtarmaya çalışan siyasal iktidar, ülkemizi çok tehlikeli bir uçuruma sürüklemektedir" diyen Tosu, haksız hukuksuz girişimlere karşı birlik olma ve alanlara çıkma çağrısı yaptı

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız