Güncel

BTS'nin sürgünlere özelleştirmeye karşı eylemi 52. haftasında

İzmir'de gerçekleştirdiği eylem ile "Kamu emekçilerinden aldığımız güç ve güvenle bu geleneği sürdürme kararlılığımızı tekrar ifade ediyoruz" dedi.

11 Ocak 2022 Saat: 09:32
BTSnin sürgünlere özelleştirmeye karşı eylemi 52. haftasında
BTS'nin sürgünlere özelleştirmeye karşı eylemi 52. haftasında

İZMİR


Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) İzmir Şubesi, sürgünlere ve özelleştirmelere karşı eyleminin 52'ncisi İzmir genelinde yağan yağmur nedeniyle Alsancak'ta bulunan şube binalarında gerçekleşti. Basın metnini ise Erdal Akyol okudu.

Bir yıl önce arkadaşlarının sadece pandemiden dolayı önlem alınması, İzmir halkının güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi için dilekçe haklarını kullandıklarından dolayı sürgün edildiğini hatırlatan Akyol, sürgün edilen arkadaşlarının işlerine geri döndüğünü belirtti. Akyol, "En son olarak getçiğimiz hafta içerisinde Şube Sekreterimiz Muhdi Seyhan’ın mahkeme kararı lehte sonuçlanmıştır. Hep söyledik siz gideceksiniz biz kalacağız diye. İşte bu bir sene içerisinde arkadaşlarımız birer birer döndüler onlar ise birer birer gittiler.Bu bir sene içerisinde sadece sürgünlerle değil özelleştirme sürecine karşı, baskılara karşı, liyakatsiz atamalara karşı, kurumumuzu babasının çiftliği gibi kullananlara karşı, kurumun mallarını parasını yandaşlara peşkeş çekenlere karşı, dışarıdan alınan 12 yandaş avukata yüz binlerce belki miyonlarca lira ödeyecek olanlara karşı sesimizi yükselttik yükseltmeye de devam edeceğiz" dedi.

Türkiye'de sendikal hak, özgürlükler ve gerçek bir demokrasi için mücadele etmenin bedelinin ağır olduğunu bilen bir gelenekten geldiklerini vurgulayan Akyol, geleneğin sendika kapılarına vurulan mühürleri söken, kamu emekçilerinin yarattığı fiili meşru mücadele geleneği olduğuna işaret etti. Akyol, "Bu geleneğin ve yaşadıklarımızın bize öğrettiği temel şey ise, haklarımızı ancak mücadele ile alabileceğimiz gerçeğidir. Kamu emekçilerinden aldığımız güç ve güvenle bu geleneği sürdürme kararlılığımızı tekrar ifade ediyoruz" ifadeleri kullandı.

Bir 7 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 13 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 5 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'utunyolankisas 1 SÜRGÜN OTURMA VEBASKILARA VEBASKILARA 52. KAMU HAFTASINDA EYLEMİMİ KA ESK 1995 İZMİR EMEKÇİLERİ ŞUBELER KESK SEND PLATFORMU' görseli olabilir

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız