Güncel

ÇHD: Hep birlikte dayanışmayı büyütelim!

ÇHD, Kozağaçlı ve Timtik’in 5-6-7 Ocak’ta görülecek duruşması için DİSK, KESK, TMMOB, TTB, TİHV,İHD ve tüm demokratik kesimlere çağrı yaparak duruşmada tanık olmaya çağrı yaptı.

3 Ocak 2022 Saat: 23:05
ÇHD: Hep birlikte dayanışmayı büyütelim!
ÇHD: Hep birlikte dayanışmayı büyütelim!

Avukat Selçuk Kozağaçlı ve Avukat Barkın Timtik’in 5-6-7 Ocak 2022 tarihinde Silivri Hapishane Kampüsü Duruşma Salonu’nda görülecek olan duruşmaya çağrı yapan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) “Hep birlikte dayanışmayı büyütelim!” dedi. ÇHD yazılı olarak yaptığı açıklamada Kozağaçlı ve Timtik’in tutuklanma ve yargılanma sürecindeki hukuksuzlukları aktararak DİSK, KESK, TMMOB, TTB, TİHV, İHD ve tüm demokratik kesimlere şu şekilde çağrı yaptı:

“Ne yazık ki meslektaşlarımız hakkında yürütülen süreç tarihe geçecek hukuksuzluklarla devam etmektedir. Meslektaşlarımızın haksız ve hukuksuz tutuklulukları bu süreç boyunca beş yılı aşmış ve bu tutukluluk infaz aşamasını çoktan geçmiştir. Görünen o ki en az İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleşen süreç kadar düşmanca bir süreç sürdürülerek meslektaşlarımız hakkında hızla bir hüküm kurulmak istenmektedir. 5-6-7 Ocak’ta Silivri Hapishane Kampüsü Duruşma Salonunda görülecek duruşmaya tüm meslektaşlarımızı, meslek örgütlerimizi, meslek derneklerimizi, tüm sendikaları ve odaları, demokratik kitle örgütlerini davet ediyoruz. Selçuk Kozağaçlı ve BarkınTı̇mtı̇k'e özgürlük! Savunma susmadı, susmayacak! Savunmayı savunuyoruz!”

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız