Güncel

DİSK Emekli-Sen'e kapatma kararına Eskişehir'den tepki

Şube Başkanı Suat Başaraner,"Bulunduğumuz her alanı sendikaya çevirerek, zihnimiz ve yüreğimiz bir mücadele edecek, güçlenecek ve mücadelemizi yaygınlaştıracağız. Sendikamız meşrudur, sendikamız vardır"dedi.

6 Ekim 2021 Saat: 04:21
DİSK Emekli-Sene kapatma kararına Eskişehirden tepki
DİSK Emekli-Sen'e kapatma kararına Eskişehir'den tepki

MUSTAFA BULUT-ESKİŞEHİR


DiSK Emekli-Sen Şube Başkanı Suat Başaraner, istinaf mahkemesi tarafından sendikalarının kapatılması kararının onandığını belirterek, "Kurulduğu günden by yana hakkında defalarca kapatılma kararı alınan ve fakat daha büyük bir örgütlülük ve kararlılıkla tekrar yola çıkan sendikamızın kapatılma kararı bugün bir kez daha istinaf mahkemesi tarafından onandı" diye konuştu.

Bir 2 kişi ve iç mekan görseli olabilir

'Bu karar politiktir' diyen Başaraner, "Bu karar milyonlarca emeklinin bir araya gelerek haklarını talep etmesinden duyulan müthiş bir korkunun ürünüdür. Varsın onlar DiSK Emekli-Sen'i sendika olarak tanımasın, Türkiye halkı bizleri emeklilerin temsilcisi olarak tanımaktadır. Türkiye halkı bizleri emekli ikramiyeleri konusunda oluşturduğumuz baskı ve kazanımlardan tanımaktadır. Türkiye halkı bizleri emeklilikte insan onuruna yaraşır ücret, insan onuruna yaraşır yaşam mücadelemizden tanımaktadır. Meşruluğumuz Türkiye halkından ve milyonlarca emeklinin hak mücadelssinden gelmektedir. Bizler, biz emekliler, bin yıldır süren sömürü ve zulme direnme sorumluluğunu bin yıllardır toprağı ekenlerden, ekmeği üretenlerden, yarını elleriyle kuranlardan devraldık, vazgeçmeyeceğiz. Bulunduğumuz her alanı sendikaya çevirerek, zihnimiz ve yüreğimiz bir mücadele edecek, güçlenecek ve mücadelemizi yaygınlaştıracağız. Sendikamız meşrudur, sendikamız vardır" dedi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız