Güncel

Doktor Benan Koyuncu KHK ile ihraç edildi

Türk Tabipleri Birliği İnsan Hakları Kolu üyesi doktor Benan Koyuncu KHK ile ihraç edildi. Sosyal medya hesabından karara tepki gösteren Koyuncu, "Öfkemizi soğutmayacağız, bizlerin alacağı bir yaşam var" dedi.

1 Ekim 2021 Saat: 12:03
Doktor Benan Koyuncu KHK ile ihraç edildi
Doktor Benan Koyuncu KHK ile ihraç edildi

Ankara Tabip Odası üyesi olan Koyuncu, Çankırı Devlet Hastanesi'nde doktor olarak görev yapıyordu. 24 Eylül günü KHK ile ihraç edilen Koyuncu ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

'ÖFKEMİZİ SOĞUTMAYACAĞIZ'
KHK ile ihraç edildiğini sosyal medya hesabında duyuran Benan Koyuncu, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bir kez daha işi ile tehdit edildiğini hatırlattı, "Bir kez daha geri döneceğimi biliyorum. Son 2 yıldır izinsiz, dinlenmeden çalışırken, bir yandan acil servis hastaları ile uğraşıp bir yandan da pandemi hastaları ile ilgilendim. Tabi tüm bunların üstüne bir kağıt parçası ile işine son verilmesi öfkeni artırıyor. Ama asıl öfke nedenim bunlar değil. Bugün hastaneden ayrılırken sağlık çalışanları arkadaşlarımın üzerindeki üzüntü beni yıktı. Benim üzerimden onlara mesaj verildi. Susun bak onun gibi sizi de işten atarız. 5 dakikada muayanenizi yapın fazla konuşmayın denildi. Size ne performans adaletsizliğinden, 3 bin 600 ek göstergeden, sağlıkta şiddet yasasından denildi. Onlara dediğimi buradan tekrarlıyorum; Üzülmeyin, öfkeniz soğumasın. Öfkemizi soğutmayacağız, bizlerin alacağı bir yaşam var" diye belirtti.

Koyuncu, kendisine tebliğ edilen karardaki çarpıklıklara da işaret etti: "Daha garibi soyadımı bile bilmeyen, 3 yıl önce ayrıldığım eski eşimin soyadını kullanan, yazıyı bile 2 yıl önceki çalıştığım kurumuma yollayan, beyaz kod dosyanız var diye söylenerek yeni kurumumun adresini öğrenmeye çalışan bir kurul tarafından ihraç edildim."

İKİNCİ KEZ GÖREVDEN ALINDI
Doktor Benan Koyuncu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 30 Eylül 2016'da 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile açığa alınmış, yargı kararıyla işine geri dönmüştü.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız