Güncel

Eski eşi:"Bana darp ve şiddet uyguladığı için kardeşlerim dövdü"

HDP’yi eleştirdiği için saldırıya uğradığı iddia edilen Çiyager'in darp edilmesinin gerçek nedenini eski eşi açıkladı.

4 Şubat 2016 Saat: 17:03
Eski eşi:"Bana darp ve şiddet uyguladığı için kardeşlerim dövdü"
Eski eşi:"Bana darp ve şiddet uyguladığı için kardeşlerim dövdü"

Çiyager ismiyle tanınan ses sanatçısı Mehmet Karakuş’un aile içi şiddet nedeniyle boşandığı eski eşi Arife Avcı, “Çiyager HDP’liler tarafından değil, bana uyguladığı şiddet, tehdit ve attığı iftiralar nedeniyle kardeşlerim tarafından dövüldü. Olayı siyasileştirip prim yapmaya çalışıyor” şeklinde iddiada bulundu.

Kendisine yönelik şiddet uyguladığı gerekçesiyle 4 yıl önce eşinden boşandığını belirten eski eşi Arife Avcı, Batman Haber Gazetesi'ne konuştu. 

Arife Avcı, eski eşiyle olan meselesinin siyasi alana çekilmesinin ahlaksızlık olduğunu söyledi. Darp olayının siyasi yönünün olmadığını ifade eden Avcı, "Yıllardır bana olan tehditleri, zulmü, rahatsızlığı, maddi manevi, baskısı yüzünden kardeşlerimin, ailemin onu uyarmasına rağmen bunu devam etmesi nedeniyle boşanmıştım.Yıllardır çocuklarım için sustum. Çalıştığım iş yerinde kurumda saldırıya uğradım, beni darp etti ve bu darp raporumda var. Darptan önce de Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda ve korunma talebinde bulundum” şeklinde konuştu.
“ÇİYAGERİ DÖVENLER BENİM KARDEŞLERİM”
Çiyager’in darp olayını siyasileştirmeye çalışarak konuyu farklı bir mecraya çekmeye çalıştığını ifade eden Arife Avcı “Dayakla alakalı beni, amcamın oğlunu, babamı ve iki kardeşini, vurdu diye gösteriyor, beni vuranlar işte PKK’lılar HDP’liler diye gösteriyor. Bizim bu meselemiz partilerle ilgili bir mesele değil. Darp her hangi bir parti adına, ya da siyasi bir taraf adına yapılmış bir şey değil. Yıllardır bana olan tehditleri, zulmü, rahatsızlığı, maddi manevi, baskısını artık öyle bir seviye ye getirdi ki ben saklayamaz duruma geldim.Benimle ilgili medya üzerinden kendi sosyal ağı üzerinden iftiralar atınca kardeşlerim duyup bana meseleyi sorunca onlara her şeyi anlattım. Onlarda Sason’dan gelip Diyarbakır’da çiyageri tartakladılar.İki kardeşim daha sonra gözaltına alınıp tutuklandılar. Tutuklanmalarının sebebi de olayın siyasi olarak gösterilmesinden kaynaklanıyor.  Ben günlerdir sosyal medya üzerinden yalan yanlış haber yapan ve bu olayı farklı yönlere çekmeye çalışan herkese söylüyorum. farkında değilsiniz Çiyagerin oyunundasınız. O hayatı boyunca insanları hep kendi çıkarları için kullandı” dedi.

Çiyager ismiyle tanınan Mehmet Karakuş geçtiğimiz günlerde eşi ve HDP hakkında iddialar da bulunmuş ve akabinde bir grup tarafından saldırıya uğramıştı. Çiyager saldırıyı yapanları tanıdığını söylemiş ve HDP’li olduklarını öne sürmüştü. Saldırı sonrasında iki kişi gözaltına alınmış ve çıkardıkları nöbetçi mahkemece, "kasten adam yaralamak" suçundan tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız