Güncel

“Gündüzleri sömürülmediğimiz, geceleri aç yatmadığımız bir yaşam için mücadeleye!”

Daha önce, asgari değil, insanca ve onurlu yaşam ücreti ve bir çok talep için bir araya gelen bileşenler, bu kez, "Gündüzleri sömürülmediğimiz, geceleri aç yatmadığımız bir yaşam için mücadeleye!” çağrısıyla eylemler başlatıyor!

5 Ocak 2022 Saat: 20:36
“Gündüzleri sömürülmediğimiz, geceleri aç yatmadığımız bir yaşam için mücadeleye!”
“Gündüzleri sömürülmediğimiz, geceleri aç yatmadığımız bir yaşam için mücadeleye!”

Daha önce, asgari değil, insanca ve onurlu yaşam ücreti ve bir çok talep için bir araya gelen çok sayıda parti, sendika, dergi, platform ve dernek, birbuçuk ay boyunca İstanbul’un ilçelerinde, sokak sokak bildiriler dağıtmış, anonslar yapmış ve miting gibi basın toplantısı düzenlemişlerdi.

Bileşenler, bu kez zam diye sunulan sefalet ücretinin şimdiden eridiğini,  en temel ihtiyaç maddeleri başta olmak üzere iğneden ipliğe büyük zamlarla emekçilerin açlığa mahkum edildiğini, kamu emekçilerine ve emeklilerin ücretlerine yine komik artışlar yapıldığını,  işten atmalar ve sendikal örgütlenmelerin önündeki engellerin devam ettiğini  ifade ederek,  yeni eylemlere başlayacağını duyurdu.

Bileşenler,  insanca ve onurluca yaşam ücreti, zamlara son verilmesi, temel hakların (eğitim, ulaşım, sağlık, barınma, doğalgaz, elektrik, su, iletişim) ücretsiz olması, herkese iş ve gelir güvencesi sağlanması, krizin faturasını yaratanların ödemesi gibi çok sayıda talepler için mücadeleye devam edecek.

Yine sokaklarda emekçileri, halkı bilgilendirmek, örgütlenmek ve mücadeleye çağırmak için bildiriler dağıtılacak, basın açıklamaları düzenlenecek.

Bu temelde, mücadelenin startını vermek için 06 Ocak Perşembe günü, Şişli Cevahir AVM önünde, saat 18.30’da, “Gündüzleri sömürülmediğimiz, geceleri aç yatmadığımız bir yaşam için mücadeleye!” çağrısıyla  kitlesel basın açıklaması gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız