Güncel

Haber-Sen: 3600 ek gösterge tüm PTT emekçilerinin hakkıdır

Ankara PTT Başmüdürlüğü önünde eylem yapan Haber-Sen üyeleri "Başta PTT emekçileri olmak üzere ayrım yapmaksızın bütün kamu emekçilerine 3600 ek gösterge hakkı verilmelidir.

19 Kasım 2021 Saat: 10:25
Haber-Sen: 3600 ek gösterge tüm PTT emekçilerinin hakkıdır
Haber-Sen: 3600 ek gösterge tüm PTT emekçilerinin hakkıdır

Haber-Sen olarak 3600 ek gösterge hakkımızı alıncaya kadar mücadelemiz sürdüreceğiz" dedi.

Haber-Sen Ankara 2 Nolu Şube, Ankara PTT Başmüdürlüğü önünde 3600 ek göstergenin kamu emekçileri arasında ayrım yapılmaksızın uygulanması için eylem yaptı.

"Sayın Cumhurbaşkanı 3600 ek gösterge tüm PTT çalışanlanının da hakkıdır" pankartının açıldığı eylemde yapılan açıklamada, 24 Haziran seçimleri öncesinde cumhurbaşkanının emekçilere müjde olarak duyurduğu 3600 ek göstergenin polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine verileceği vad edildiği hatırlatıldı. Ekonomik krizin derinleştiği ifade edilen açıklamada, "Türk lirası yabancı para birimleri karşısında sürekli değer kaybetmekte, yüksek enflasyon ile birlikte ücretlerdeki erime emekçilerin alım gücünü düşürmektedir. Emekliğe hak kazanan kamu emekçileri ücretleri yarı yarıya düştüğünden emekliye ayrılamamaktadır. PTT emekçileri pandemi koşullarında büyük özveri ile çalışmaktadır. PTT posta dağıtım emekçileri bu süreçte halka hizmet götürmüş, kar, kış, yağmur, boran, çamur demeden, sağlığını hiçe sayarak, başta 65 yaş üzeri vatandaşların maaşları ile sosyal yardımlarını kapılarında teslim ederek büyük özveri ile dağıtımını sağlamıştır. Pandemi nedeniyle tüm kargo şirketlerinin dağıtım yapamadığı süreçte, PTT emekçileri, zor koşularda zaman mefhumu gözetmeksizin halkımıza hizmet sunmaya devam etmiştir" denildi.

PTT gişe hizmetleri hiçbir gün kapanmadan halka hizmet vermeyi sürdürdüğüne vurgu yaplan açıklamada, "Bankacılık hizmetleri, fatura ödemeleri, sosyal yardım ödemeleri, kargo posta ve mektup kabullerini yapmıştır. Bütün PTT emekçileri posta hizmetleri ve halkın haber alması için gerekli bütün çabayı ve özverili çalışmasını sürdürmüştür. PTT emekçileri bu özverili çalışmaya rağmen 3600 ek gösterge verilecek kamu emekçileri içerisinde sayılmamıştır. Buradan Cumhurbaşkanlığına ve TBMM'ne sesleniyoruz. Biz PTT emekçileri çalıştığımız süreçte gösterdiğimiz özverinin karşılığında emekli olunca da insanca yaşayabileceğimiz bir ücret talep ediyoruz. Savaşta, salgında, felaketlerde çalışma zorunluluğu yasa ile belirlenmiş PTT emekçisi olarak anamızın ak sütü kadar helal olan 3600 ek gösterge hakkımızı istiyoruz. Başta PTT emekçileri olmak üzere ayrım yapmaksızın bütün kamu emekçilerine 3600 ek gösterge hakkı verilmelidir. Haber-Sen olarak 3600 ek gösterge hakkımızı alıncaya kadar mücadelemiz sürdüreceğiz. PTT taşeron çalışmaya son verilmeli bir defaya mahsus bütün taşeron emekçiler kadroya alınmalıdır" diye belirtildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız