Kültür

Nebi Barlas, 3. Edremit Kitap Fuarı'ında 17 Ağustos'ta kitabını imzalayacak!

3. Edremit Kitap Fuarı için geri sayım başladı. Edebiyat dünyasının önemli yazarlarını, şairlerini, tarihçilerini ve gazetecilerini bir araya getirecek fuara ilginin büyük olması bekleniyor!

9 Ağustos 2019 Saat: 14:07
Nebi Barlas, 3. Edremit Kitap Fuarı'ında 17 Ağustos'ta kitabını imzalayacak!
Nebi Barlas, 3. Edremit Kitap Fuarı'ında 17 Ağustos'ta kitabını imzalayacak!

EDREMİT-17 Ağustos Cumartesi günü başlayıp, 25 Ağustos Pazar günü sona erecek 3. Edremit Kitap Fuarı için geri sayım başladı. Edebiyat dünyasının önemli yazarlarını, şairlerini, tarihçilerini ve gazetecilerini bir araya getirecek fuara birçok belediye başkanı, milletvekilleri, demokratik kitle örgütleri ve vatandaşlar katılacak. 

KAZDAĞLARININ ÜSTÜ ALTINDAN ÖNEMLİDİR!

Edremit bir kez daha edebiyatın, medyanın, yerel yöneticilerin buluşma merkezi olmaya hazırlanıyor. Üç yıldır “Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” sloganıyla yapılan ve geçtiğimiz yıl “Sabahattin Ali Yılı” olan fuarda bu yıl, Edremit ve Midilli üzerinden “iki yaka buluşması” ve “Kaz Dağları’nın üstü altından önemlidir” vurgusu öne çıkacak.

AVUKAT NEBİ BARLAS FUAR'DA

Özellikle 12 Eylül askeri cuntası döneminin ünlü avukatı Nebi Barlas, 17 Ağustos Cumartesi günü başlayıp, 25 Ağustos Pazar günü sona erecek 3. Edremit Kitap Fuarı’nda ‘ 2016 yılında yayınlanan ADALET SAVAŞÇISI NEBİ BARLAS’ kitabını imzalayacak.

BİR BÜYÜK HUKUK ADAMININ HAYAT ÖYKÜSÜ

“12 Eylül 1980 Askeri Darbesi öncesi ve sonrasında, 807’si idam istemli olmak üzere 2480 devrimciyi savunmuş olan Av. Nebi Barlas’ın hayat öyküsü, söz konusu yıllarda Av. Nebi Barlas’ın vermiş olduğu hukuk mücadelesine tanık olmuş meslektaşları ile müvekkillerinin anlatımları ve arşiv belgeleriyle desteklenerek sunuluyor. Vatansever bir gencin kurmay subay olma hayali ile başlayan hikayesi, ülkemizde askeri darbelerle insanların hayatlarının nasıl altüst edildiğine dair çarpıcı bir örnek oluşturuyor. 27 Mayıs Askeri Darbesi, Albay Talat Aydemir ve Binbaşı Fethi Gürcan’ın darbe girişimi, 12 Mart 1971 Muhtırası, 12 Eylül Askeri Darbesi’nin zulüm yıllarında adalet peşinde uykusuz geçen yıllar, tehditlere boyun eğmeden, zulüm altındaki gençleri savunmaktan yılmayan bir adalet savaşçısı… 1700’lerde yazılmış bir hukuk kitabının, haksızlığa uğramış bir Harbiyelinin hayatını değiştirme hikayesi… Kitapların gücü ve adaletin bir gün herkese gerekli olduğunu gösteren bir hayat öğretisi Nebi Barlas Kitabı...”

 

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.dailymotion.com/video/x3dno5u

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız