Güncel

Hayvan katliamına yönelik yasal düzenleme Meclis'te

AKP'nin hayvanları koruma iddiasıyla "uyutma" adı altında sokağa mahkum edilen hayvanları katletmeye ilişkin yasa düzenlemesi Meclis'e ulaştı.

30 Mayıs 2024 Saat: 07:22
Hayvan katliamına yönelik yasal düzenleme Mecliste
Hayvan katliamına yönelik yasal düzenleme Meclis'te

Hayvan katliamına yönelik yasal düzenleme metni Meclis'te. 30 günde sahiplenilmeyen sokak hayvanlarının "uyutma" adı altında katledilmesini sağlayacak olan düzenleme teklifi Meclise'e ulaştı. 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Üç bakanlık ortak hazırladı. Hayvanları koruma kararlılığımız sürüyor. Bakanlıklarımız birlikte bir taslak çalışması yapmıştı. Bu Meclis Grubumuza da intikal ettirildi. Milletvekillerimiz bunu değerlendirecek. Hayvanları koruma noktasında kararlılığımızı sürdürüyoruz. Hayvanları Koruma Kanunu çıkarak bir iktidarız. Evcil hayvan, sahipsiz hayvan tanımları netleştirilmişti. Eziyet edenlere cezaları artırmıştık. Bu hassasiyetimiz devam ediyor ama sokaklardaki sahipsiz hayvanların insanlara zarar verdiğini, bunun arttığını görüyoruz. Çocuklara saldıran, ölümlere yol açan, trafik kazalarına sebep olan durumlar var. Bunun için tedbirler almak gerekiyor. Belediyelere düşen, kurumlara düşen görevler olacak. Yasal düzenleme ihtiyacı açık. Burada dengeyi iyi korumamız lazım. Orta yol bulunması gerekecek" dedi. 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız