Güncel

İbrahim Demirel I Ada'm(insan) gibi yo(ğ)rulmak

"İnsan ada olur senin AZİZ-E ellerine sığınır."

5 Ocak 2022 Saat: 19:46
İbrahim Demirel I Adam(insan) gibi yo(ğ)rulmak
İbrahim Demirel I Ada'm(insan) gibi yo(ğ)rulmak
İBRAHİM DEMİREL
Bugün Ada'm gibi sarıl kendine..Ayhan Şanlı'ım dediği gibi ''Biz birbirimize sarılınca acıları azalan kuşağız..''Birde sen gibi kendimize sarılınca ..Benim için benmişim gibi kendine sıkı sıkı sarılsana benim canım ablam..
Gözlerinde kendine saklayan o sınır tanımayan çıplak ruhuyla kalpten kalkıp gitmeye hazır bir Alaz ateşti ve insan kokusuna alışmaya çalışan bir kumru gibi ;koklar gecenin bir vaktinde düşen göz kapaklarına iliştirmiş sevgiyi..
Işıkları söndürdüm ve mumları yaktım.O iç denizden daha geniş bir deniz bir boğazdan başka bir boğaza BOZCA bir ADA timsali . Yangınına rüzgar taşıyan penceresi açık yağmurlar taşıyor dolaşıyor son resmi geçidini sergiliyordu o Ada'm . Önce kelimeye huzur getirdim. Sonra,bütün masumiyetiyle karşımdaydı ADA ..O çok içten ,sevimli ve doğal gözlerinin üzerindeki AZİZE kirpikler birde düşen göz kapağı..Göz açıp yummuş gibi,sesi soluğu gibi....
O sınır tanımayan çıplak ruhuyla kalpten kalkıp gitmeye hazır bir ALAZ ateşti ve insan kokusuna alışmaya çalışan bir kumru gibi hep yüzüne baktı.
Şimdi bu vakit ÇANAKKALE geçilmez diyordu....Güneş, asık suratlı bir palyaço.
Rüzgar saçlarındaysa da anımsamaz asıl masalı, bir Azize saçlarını taramaktaydı:tararken bir masala başlamıştı AZİZE ana;Yüreğimizin çıktığı adadır ana rahmi;Hayatın organiği, tezahürü bir adadır bozca ada.Mavi sularında bir ana rahmi sıcaklığı gibi.Kutsayıp sularına attığın.Bozca bir ada..
Ada gibi denizin ortasında Aziz-e gibi doğrularak meydan okumasında kalbin en iç yerinde saklıdır ada'm gibi yoğrulmak.
BOZCA ADA,,,,,,da‏‎n,suyun sır‎rı‎nı‎ ve insana a‏zize aşkının böِyle bir ‏şey olduğunu anlatıyordu…
Bizim yolculuğumuz ise BOZCA ADA'ya‏ kesilmiş‏ ada olup BOZCA dururken,içinde sesini büyüttüğümüz sular‎ın ana rahminde değil denizin ortasındaki ADA içinde var olduğumu öğrenmek….Ve bağırmak ;bağırmanın ağlamak olduğunu o denizin suyunda öğrenmek.AZİZE ADA s‎ır saklı‎yor.Denizin ortasında bir ADA.ADA ise s‎ırd‎ır…O yürek ile ADA arasındaki yaşam sırrı.Hak yürekte devrimci bir adadır.İnsan dünyaya gelir.İnsan ada olur senin AZİZ-E ellerine sığınır.
AZİZE ADA'M GİBİ YO(Ğ)RULMUŞ sı‎r dolu sığınacak ADA'lar saklıyor

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız