Güncel

İHD İzmir Şubesi: hasta tutsaklar serbest bırakılsın

İHD İzmir Şubesi de Konak Eski Sümerbank önünde açıklama yaparak Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesindeki hasta tutsak Abdullah Yılmaz'ın serbest bırakılmasını istedi.

15 Ekim 2022 Saat: 23:39
İHD İzmir Şubesi: hasta tutsaklar serbest bırakılsın
İHD İzmir Şubesi: hasta tutsaklar serbest bırakılsın

ERKAN SOYLU


Basın açıklamasını İHD İzmir Şubesi Hapishaneler Komisyonu Sözcüsü Ahmet Çiçek okudu. Açıklamaya Rize Kalkandere Kapalı Hapishanesinde yaşamını yitiren Süphan Çabuk için taziye dileyerek başlayan Çiçek, 28 yıldır tutuklu bulunan hasta tutsak Abdullah Yılmaz'ın sağlık sorunlarına değindi. Çiçek, "Yılmaz, 28 yıl önce bir çatışmada böbreğinden yaralı olarak yakalandı. O dönem askeri hapishanesinde ameliyat sonrası bir böbreğinin alındığı yönünde kendisine bilgi verildi. 2000'li yıllarda böbrek rahatsızlığı sebebiyle hastaneye gittiğinde ultrason çekildi ve bu şekilde böbreğinin alınmadığını öğrendi. Ayrıca yaralı böbreğinde taş, diğer böbreğinde ise kist olduğu ortaya çıktı" dedi.

Abdullah Yılmaz'ın bir aydır şiddetli böbrek ağrısı çektiğini dile getiren Çiçek, tedavisinin cihaz olmadığı bahanesiyle yapılmadığını kaydetti. Abdullah Yılmaz'ın böbrek rahatsızlığının yanı sıra ülser, bacaklarında varis, menüsküs, kireçlenme, nabız düşüklüğü ve gözlerinde katarakt bulunduğunu dile getiren Çiçek, gözlerinden ameliyat olması gerektiği, kalp, damardan gelecek sonucun halen öğrenilemediğini söyledi. Bacaklarındaki varis için verilen hapın böbrek ağrısına neden olduğu için kullanamadığını belirten Çiçek, Abdullah Yılmaz'ın tedavisinin bir an önce yapılması çağrısında bulundu.

Bir 10 kişi, oturan insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 12 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'GK GÜVENLIK KURUMU HASTA MAHPUSLAR ÖLÜYOR SUSMA, SUÇA ORTAK OLMA MAKLARI DERNEG IZMIR DERNEGI' görseli olabilir

Bir 9 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız