Güncel

İkizdere bilirkişi raporunda proje usulsüz bulundu

Bilirkişi heyeti raporunda, Eskencidere Vadisi’nde yapılmak istenen taş ocağı tanıtım raporunun yetersiz olduğu ve usule uygunsuz yapıldığı belirlendi.

14 Ekim 2021 Saat: 00:32
İkizdere bilirkişi raporunda proje usulsüz bulundu
İkizdere bilirkişi raporunda proje usulsüz bulundu

Rize’nin İkizdere ilçesinde Cengiz İnşaat tarafından yapımına devam edilen taş ocağına karşı mücadele devam ederken, vadide inceleme yapan bilirkişi heyeti, projenin usule uygun yapılmadığı yönünde karar verdi. Rize İdare Mahkemesi’nin kararı doğrultusunda geçen ay İkizdere, Eskencidere Vadisi’nde keşif yapan bilirkişi heyeti raporun hazırlanması için verdikleri 30 günlük sürenin bitiminden sonra taş ocağı için kararını açıkladı. Bilirkişi heyetinin hazırladığı raporda, Eskencidere Vadisi’nde yapılmak istenen taş ocağı tanıtım raporunun yetersiz olduğunu ve usule uygunsuz bir şekilde taş ocağına devam edildiğini açıkladı.

TAŞ OCAĞI USULSÜZ

Davanın avukatlarından Avukat Yakup Okumuşoğlu, “Raporun sonuç bölümüne bakıldığında, yapılan taş ocağının usulsüz olduğu belirtilmektedir. Bu şekliyle de olsa sonucun mücadele edenlerin lehine bir karar olduğunu söylemek mümkün” dedi. 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız