Güncel

İkizdereli kadınlar Yılın Kadınları seçildi

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, Rize'nin İkizdere ilçesinde yapımı devam eden taş ocağına karşı mücadele eden İkizdereli kadınları, 2021'in "Yılın Kadınları" olarak seçti.

4 Ocak 2022 Saat: 15:46
İkizdereli kadınlar Yılın Kadınları seçildi
İkizdereli kadınlar Yılın Kadınları seçildi

Cengiz İnşaat'ın Rize'nin İkizdere ilçesinde bulunan İşkencedere Vadisi'nde başlattığı taş ocağı çalışmaları, sebep olduğu doğa talanıyla ve bu talana karşı mücadele eden köy halkıyla büyük bir gündem olmuştu. İkizdere'de direnişin başını çeken kadınlar, SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği tarafından Yılın Kadınları ödülüne layık görüldü.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Kadın hareketinin geniş katılımıyla 2021 yılında toplumsal cinsiyet eşitliği ve dünyadaki kadın hakları mücadelesinde öncü, eşitlikçi ve feminist duruşuyla örnek olmuş, başarılarıyla kadınlara ilham vermiş veya sistematik baskılara direnerek dayanışmaya katkı sunmuş 21 kadını 2021'in Yılın Kadınları olarak belirledik. Eşitlikçi duruş, başarı, ilham, direniş ve kriterleri göz önüne alınarak belirlenen SES Yılın Kadınları arasında sizin de yer aldığınızı duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Fazlasıyla hak edilmiş bu ödülünüz için tebrik ediyoruz."

Plaketler, 20 Ocak'ta Pera Müzesi'nde düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız