Güncel

İzmir Betonstar fabrikasında 21 işçi işten atıldı I İşçilerin direnişi sürüyor

İzmir Torbalı’da faaliyet gösteren Betonstar fabrikasında 21 işçi Birleşik Metal-İş Sendikasına üye olduğu için işten atıldı. İşçilerin fabrika önünde başlattıkları direniş sürüyor.

4 Ekim 2022 Saat: 10:11
İzmir Betonstar fabrikasında 21 işçi işten atıldı I İşçilerin direnişi sürüyor
İzmir Betonstar fabrikasında 21 işçi işten atıldı I İşçilerin direnişi sürüyor

ERKAN SOYLU


İzmir'in Torbalı’da 250 işçinin çalıştığı BETONSTAR fabrikasında da Birleşik Metal-İş’in örgütlenmesinin ardından kıyım, baskı ve mobbing başladı. Sendika üyesi işçiler odalara çekilerek istifa etmeleri için tehdit ediliyor. İşten atılan işçiler fabrika önünde direnişe başladı.

Birleşik Metal-İş, işçilerin odalara çağrılıp sendikadan istifa etmeleri yönünde tehdit edildiklerini, bunun suç olduğunu ve bu suçu işleyen yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Net Haber Ajansı (NHA) açıklama yapan Birleşik Metal İş Sendikası İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Evren Aktürk “ Torbalı da faaliyet gösteren Betonstar Fabrikasında 3 aydır yürüttüğümüz sendikalaşma için örgütlenme çalışması sonrasında gerekli sayıya ulaşarak yasanın istediği çoğunluğa ulaştık ve bakanlığa başvuruda bulunduk. 29 Eylül’de Bakanlık tarafından Yetki Tespitimiz elimize ulaştı. Bunun üzerine fabrikada baskıyı arttıran işveren öncü arkadaşlardan 21 kişiyi tazminatsız işten çıkardı. Ve 21 arkadaşımız ile fabrika girişinde direniş başlattık” dedi.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız