Güncel

Kayı İnşaat işçileri Ankara'ya gidiyor

Kayı İnşaat işçileri direnişlerinin birinci yılında Ankara'da olacak. 16 Ocak'ta Ulus Meydanı'nda buluşacaklarını belirten İnşaat Sen, tüm inşaat işçilerini birlikte mücadeleye çağırdı.

11 Ocak 2022 Saat: 08:45
Kayı İnşaat işçileri Ankaraya gidiyor
Kayı İnşaat işçileri Ankara'ya gidiyor

3 buçuk yıldır Kayı İnşaat'tan hak edişlerini alamayan Kayı İnşaat işçileri bir yıldır İnşaat-Sen ile birlikte alacaklarını almak için mücadele ediyor. Kayı İnşaat işçileri direnişlerinin 1. yıldönümünde Türkiye'nin dört bir tarafından gelecek inşaat işçileri ile birlikte Ankara'da Ulus Meyda'nında olacak.

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu, "Zamlar yeni döviz kuruna göre, işçiye sıra geldiği zaman 'eski döviz kuruna göre ödeyeceğiz' diyorlar. Var mı böyle adalet" diye sordu.

İnşaat-Sen, "Binalar inşa ettik, çalıştık, alın teri döktük. Hakkımızı yediler, sigortasız çalıştırdılar, alın terimize el koydular. Bu gidişata artık yeter diyoruz. Bir yıldır sürdürdüğümüz mücadelemizde adım adım tüm engelleri aştık. Şimdi ise emeğimizi batık şirketlere de döviz kuruna da ezdirmeyiz diyerek Direnişimizin 1. yıldönümünde Ankara'dayız" dedi ve tüm inşaat işçilerini 16 Ocak Pazar günü Ankara Ulus Meydanı'na çağırdı. 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız