Siyaset

Mahir Ünal: 13 Ağustos’ta Türkiye’ye karşı kur saldırısında bulundular

Ünal, 'Geçmişte Anayasa fırlatıldığı için bir gecede fakirleşmedik mi? Bu kadar saldırıya rağmen dimdik ayaktaysak bunun sebebi birlik ve beraberlik ruhudur' dedi.

1 Aralık 2018 Saat: 08:35
Mahir Ünal: 13 Ağustos’ta Türkiye’ye karşı kur saldırısında bulundular
Mahir Ünal: 13 Ağustos’ta Türkiye’ye karşı kur saldırısında bulundular

Ekonominin saldırılara karşı ayakta olduğunu söyleyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 'Geçmişte Anayasa fırlatıldığı için bir gecede fakirleşmedik mi? Bu kadar saldırıya rağmen dimdik ayaktaysak bunun sebebi birlik ve beraberlik ruhudur' dedi.

AKP’den 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçim için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterilen Hayrettin Güngör için tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Ünal, ülke ekonomisinin güven verdiğini ve her türlü saldırının anında bertaraf edildiğini ifade etti.
‘Bu kadar saldırıya rağmen ayaktaysak sebebi birlik ve beraberlik’

Geçmişte memurların, maaşlarını alınca döviz bürosuna koştuğunu ve 13 Ağustos gecesi, 15 Temmuz gecesi olduğu gibi bu kez kur saldırısı yapıldığını belirten Ünal, şunları söyledi:

“13 Ağustos’ta Türkiye’ye karşı kur saldırısında bulundular. Adeta 13 Ağustos gecesini ekonominin 15 Temmuz’u yapmak istediler. Ne oldu? Birileri alkış tutuyordu ‘dolar 10 lira olacak’ diye. Onlara kananlar, dolar 10 lira olacak diye ülkesinin ekonomisine güvenmek yerine gidip dolar alanların halini görüyorsunuz. Dolar düşüyor. Dolar yükselirken sosyal medyayı ayağa kaldıranlar dolar düşerken neredeler? Türkiye’nin ekonomisi bu kadar saldırıya rağmen toparlanmaya ve güçlenmeye başladı. Geçmişte bir Anayasa fırlatıldığı için bir gecede fakirleşmedik mi? Bu kadar saldırıya rağmen dimdik ayaktaysak bunun sebebi, birlik ve beraberlik ruhudur.”

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız