Güncel

Meclis Üyesinden Örnek Davranış

Bilecik Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Meclis üyesi Soner Olgun, Meclis toplantısına bisiklet ile geldi.MHPli üye Soner Olgun, Bilecik Bisikletliler Derneği İl Temsilcisi Hakan Yavuz ile bi

4 Haziran 2014 Saat: 16:40
Meclis Üyesinden Örnek Davranış
Meclis Üyesinden Örnek Davranış

Bilecik Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Meclis üyesi Soner Olgun, Meclis toplantısına bisiklet ile geldi.
MHP'li üye Soner Olgun, Bilecik Bisikletliler Derneği İl Temsilcisi Hakan Yavuz ile birlikte, Bilecik Valiliği önünden toplantının yapılacağı Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde kadar bisiklet ile geldi. Meclis toplantısına girmeden önce yaptığı davranış hakkında gazetecilere bilgi veren Olgun, bisiklet kullanımını arttırmak ve araçların çevreye verdiği karbon zararını önlemek için bu davranışı sergilediğini belirterek, “Bilecik coğrafi olarak çok fazla uygun olmasa da kentte bisiklet kullanımının arttırılmasını istiyorum. Bununla ilgili Bisikletliler Derneği Bilecik Başkan Hakan Yavuz ile bir çalışma yürütmek istedik. Bunun için bisiklet kullanarak Meclis toplantısına geldim " dedi.

“OBEZİTEYE KARŞI MÜCADELE ETMEK İÇİN BİSİKLET KULLANMAMIZ ŞART”

Konuşmasının devamında Bilecik’in merkezi özellikle çok dar bir alanda kurulduğu için araç kullanımı çok fazla ve park sorunu çok fazla olduğunu vurgulayan Olgun, “Bunu aşabilmenin en kolay yolu da bisiklet kullanımını arttırmak. Spor yapmak lazım ve kilo fazlalığımız hepimizin var. Obeziteye karşı mücadelelerinde, çevre konularında hepsinde destek olmak için bisiklet kullanımının arttırılmasını istiyoruz. Biliyorsunuz ki önümüzde ki hafta okullar kapanacak, küçük çocuklarımız gençlerimiz ara sokaklarda bisiklet kullanacaklar. Onların bisiklet kullanırken bu koruma ekipmanlarını kullanmaları ve sürücülerinde onlara dikkat etmelerini istiyoruz. Bu konuları gündeme getirmek istiyoruz. Çok sevili belediye başkanımız da bizim bisiklet kullana bilmemiz için uygun ortamlar yaratırsa çok memnun olacağız. Son zamanlarda olan motor trafik kazalarında da görüyoruz kaskın ne kadar önemli olduğunu. Kask kullanmak gerçekten hayat kurtarıyor“ dedi.


Bisikletliler Derneği Bilecik İl Temsilcisi Hakan Yavuz ise, Bilecik’teki gençlerin sosyal olmalarını, kötü alışkanlıklardan bisiklet kullanarak uzak durmalarını isteyerek kask takmanın önemine vurgu yaptı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız