Güncel

Mersin Kadın Platformu: Gülistan Doku nerede?

Mersin Kadın Platformu, Gülistan Doku için açıklama yaparak, "Gülistan'a ne oldu? Gülistan nerede? Suçluları kim, neden koruyor? Şüpheli erkekler elini kolunu sallayarak geziyor...

10 Eylül 2020 Saat: 08:49
Mersin Kadın Platformu: Gülistan Doku nerede?
Mersin Kadın Platformu: Gülistan Doku nerede?

Mersin Kadın Platformu, Gülistan Doku'nun bulunması talebiyle Özgecan Aslan Barış Meydanı'nda eylem yaptı.

"Gülistan Doku nerde? Zaynal Abakarov tutuklansın" pankartı açan kadınlar adına açıklama yapan Ayşegül Göçmen, olayın şüphelisi Zaynal Abarakov'un hala yargılanmadığını ifade ederek, "Bu ülkede kadınlar 'hayır' dedikleri için her gün tanıdıkları ve tanımadıkları erkekler tarafından katlediliyor. Kaybediliyor ya da intihar ve kaza süsü verilerek ölümlerinin üstü örtülmeye çalışılıyor" dedi.

Göçmen, "Tüm bunlar yetmezmiş gibi erkekler devlet tarafından korunuyor. Erkek iktidardan, erkek yargıdan güç alan erkekler katliamlarına her gün yenisini ekliyor. Gülistan'ın bulunmasının ancak kadın dayanışması ve kadın mücadelesi ile mümkün olduğunu biliyoruz. Gülistan bulunana kadar, adalet sağlanana kadar bulunduğumuz her yerde 'Gülistan nerede' demeye devam edeceğiz" diye belirtti.

Zaynal Abarakov ve üvey babası polis Engin Yücer'in yargılanması talebiyle Dersim Seyit Rıza Parkı'nda oturma eylemi başlatan Doku'nun annesi Bedriye ve ablası Aygül'ün polis tarafından darp edilerek gözaltına alınmasına dikkat çeken Göçmen, "Hep birlikte sormaya devam edeceğiz. Gülistan'a ne oldu? Gülistan nerede? Suçluları kim neden koruyor? Şüpheli erkekler elini kolunu sallayarak gezerken 'Gülistan nerede' diye soranlar darp ediliyor, gözaltına alınıyor. Kimi, neden koruyorsunuz?" diye sordu.

Yapılan basın açıklamasının ardından oturma eylemi yapıldı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız