Güncel

Neo Trend işçilerinden Forum İstanbul AVM önünde eylem

Gasp edilen hakları ve emekleri için Hummel'ın Forum İstanbul AVM mağazası önünde eylem gerçekleştiren Neo Trend Tekstil işçileri, patronları Kazım Akbulut tarafından çalınan emekleri ve haklarının hesabını sordu.

14 Kasım 2021 Saat: 18:18
Neo Trend işçilerinden Forum İstanbul AVM önünde eylem
Neo Trend işçilerinden Forum İstanbul AVM önünde eylem

Salgın sürecinde izne çıkartılan Neo Trend Tekstil işçileri, 1 Temmuz'da işlerine döndüklerinde işyerlerinin boşaltılmış olduğunu görmüştü. Patronları Kazım Akbulut'un haklarını vermeden şirketi kapatıp kaçtığını kaydeden işçiler, 9 Temmuz'da tazminat hakları için eyleme başladıklarını duyurmuştu.

Bugün de, gasp edilen hakları ve emekleri için Hummel'ın Forum İstanbul AVM mağazası önünde eylem gerçekleştiren Neo Trend Tekstil işçileri, patronları Kazım Akbulut tarafından çalınan emekleri ve haklarının hesabını sordu. Mücadele ve dayanışma çağrısı yapan işçiler, kararlılıklarını vurgulayarak, "Mücadelemiz haklarımızı alana kadar devam edecek! Hak verilmez, hak alınır" ifadelerini kullandı.

Neo Trend Tekstil işçilerinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: "Gasp edilen ihbar ve kıdem tazminatı haklarımızın yasal sorumlularından olan Hummel'ın Forum İstanbul AVM mağazası önünde eylemimizi gerçekleştirdik. Mücadelemiz haklarımızı alana kadar devam edecek! Hak verilmez, hak alınır!"

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız