Güncel

Öğrenciler: Yıkılmaz dediğiniz tahtları yıkacağız

İSTANBUL- Ekonomik kriz nedeniyle geçinemediklerini belirten öğrenciler, Cengiz Holding’in önünde eylem yaparak, “Yıkılmaz dediğiniz tahtları, saltanatları yıkacağız” dedi.

9 Ocak 2022 Saat: 18:23
Öğrenciler: Yıkılmaz dediğiniz tahtları yıkacağız
Öğrenciler: Yıkılmaz dediğiniz tahtları yıkacağız

Öğrenci Dayanışması, yaşanan ekonomik krizden öğrencilerin geçinemediğine dikkat çekmek için İstanbul Altunizade bulunan Cengiz Holding’in önüne eylem gerçekleştirdi. “Haramilerin saltanatın yıkacağız” pankartını açarak sık sık “Milyonlar aç, milyonlar işsiz, işte  kapitalist sisteminiz ” sloganları atıldı. Öğrenciler, yanlarında getirdikleri faturalarını da göstererek tepkilerini dile getirdi.

Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’in servetine servet kattığını belirten öğrenciler, “Cengiz’in yıkılmaz dediği servetini her gün büyütürken, biz, bir ayı nasıl geçireceğimizi düşünen ve birikmiş faturalarla yaşam mücadelesi verenleriz. Zenginlerin eli boğazımızdayken, nefes almaya çalışan üniversite öğrencileriyiz” dedi.

‘HESAP SORACAĞIZ’

Öğrenciler açıklamanın devamında, “Kendilerine yaptıkları cennette bizlere her günü cehenneme çevirenlere sesleniyoruz. Yıkılır elbette yıkılmaz dediğini saltanatlar tahtlar. Yıkacağız biliyoruz. Geçinemiyoruz. Her gün daha fazla yoksullaşıyoruz. Siz varsınız diye yaşayamıyoruz. Sizin tarafınızdan her gün öldürülüyoruz. Artık yeter tahammül edemiyoruz. Biz açken, saray sofralarında ardını düşünmeden yiyenler var. Yarınımızı belirsiz yaşarken, hayatı var eden fabrikalardan, sokaklardan gelerek hesap soracağız” diye konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız