Kültür

Recep İvedik'ten 25 milyonluk dava!

Recep İvedik filmlerinin yapım şirketi, Tiglon'u, sözleşmeye uymadığı için mahkemeye verdi.

3 Haziran 2014 Saat: 17:59
Recep İvedik'ten 25 milyonluk dava!
Recep İvedik'ten 25 milyonluk dava!

Recep İvedik filmlerinin yapım şirketi Çamaşırhane Film, Tiglon'u serinin 4. filminin gelirlerinin tamamını, kendi borcuna karşılık sinemalardan tahsil ettirmekle ve şirketin dağıtımcı sözleşmesine uymamakla suçladı. 

Şirket ayrıca, Tiglon'un tüm tasarruf hakkı Çamaşırhane Film'e ait olan 25 milyon lirayı kendi çıkarları için kullandığını iddia ederek şu açıklamayı yaptı: 

"Tiglon/Murat Akdilek, ödeme zamanlarına riayet etmemiş, ödemelerin aksamasıyla yeniden yapılandırma istemiş ve Çamaşırhane Film'e muhtelif çekler vererek 1-2 ay daha zaman kazanmıştır. Vadesi gelen çekler karşılıksız çıkmıştır ve bizim adımıza Tiglon/Murat Akdilek tarafından tahsil edilen paramız tarafımıza ödenmemiştir. Acilen icra takibi başlatıldığında açıkça ortaya çıkan bu çarpık durum karşısında şirketimiz ve Şahan Gökbakar büyük zarar görmüştür. 

'ANAMIZIN AK SÜTÜ KADAR HELAL...'

Alın terimizle hak ederek kazandığımız, anamızın ak sütü kadar temiz ve helal olan bu paramızın geri alınmasıyla ilgili olarak tüm hukuki işlemleri başlattığımızı ve bunun tüm sorumlularının ortaya çıkması için de sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve kısa bir sürede netice beklenti ve umudu içerisinde olduğumuzu herkesin bilmesini isteriz." 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız