Güncel

Sanatçılar “Müzik Susmaz” dedi I Yaşamını yitirenlere ithaf edildi

Söz ve müziği Özcan Şenver ait olan ve aranjörlüğünü Kerem Ulaş Dönmez ( Karoft ) tarafından yapılan, çok sayıda sanatçının seslendirdiği ‘Müzik Susmaz’ denilen şarkı yaşamını yitiren müzisyenlere ithaf edildi.

13 Mayıs 2021 Saat: 16:08
Sanatçılar “Müzik Susmaz” dedi I Yaşamını yitirenlere ithaf edildi
Sanatçılar “Müzik Susmaz” dedi I Yaşamını yitirenlere ithaf edildi

Kerem Ulaş Dönmez


ŞARKI İİÇİN TIKLAYINIZ

https://youtu.be/5Jes6uIcNO8


Sanatçılar Hüseyin Turan, Selçuk Balcı, Niyazi Koyuncu, Özcan Şenver, Hilmi Yarayıcı, Karoft, Hakan Çağlar, Egemen Yılmaz, Zeda, Ayla Yılmaz  ve Tuğçe Elmas’ın yer aldığı çalışma ile müzisyenlerin sorunları yine sanat yoluyla duyuruldu. Sanatçılar tarafından yapılan basın açıklamasında,”Türkiye’nin Aydın ve sanatçıları olarak Müzisyenlerin sessiz çığlığına ses olabilmek adına burada olduklarını açıkladılar.

BUGÜNE KADAR 103 MÜZİSYEN İNTİHAR ETTİ

Sanatçılar ortak açıklamasında, “2020 Mart ayından itibaren çalışamayan,  ekonomik ve psikolojik yıkım nedeniyle mağdur olan yüz binlerce müzik emekçisi var.Pandemi dolayısıyla işsiz bırakılan müzisyenler hayatlarını devam ettiremeyecek noktaya geldiler.Tüm çalışma alanları ortadan kaldırılmasına  karşın  neredeyse hiçbir destekten de yararlanamadılar. Ve Müzisyenlerin yalnız kaldığı bu dönemde, 103 müzisyen intihar etti” dediler.

ŞARKI YAŞAMINI YİTİRENLERE İTHAF EDİLDİ

Yaşanan bu sürece sessiz kalamayacaklarını vurgulayan müzisyen sanatçılar, “Daha fazla kaybın yaşanmaması ve Müzisyenlerin yaşadığı zorluklara karşı  güç olmak adına Farkındalık sağlamak, Müzisyenlerin çığlığına ses olmak için “MÜZİK SUSMAZ” projesini başlattık."MÜZİK SUSMAZ" adlı şarkı kaybettiğimiz ve hala zorluklarla yaşamaya devam eden müzisyenler adına ithaf edilmiştir. Eserin Söz ve Bestesinin Özcan Şenver’e ait olduğu ve  aranjörlüğü ve yönetmenliği de Kerem Ulaş Dönmez tarafından üstlenildiği ifade edilen açıklamada,  Müzik susmaz parçasının sanatçılar  “Hüseyin Turan , Selçuk Balcı , Niyazi Koyuncu , Özcan Şenver , Hilmi Yarayıcı , Karoft , Hakan Çağlar , Egemen Yılmaz , Zeda , Ayla Yılmaz , Tuğçe Elmas “ tarafından seslendirildiği duyuruldu.

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız