Güncel

TTB ve SES, Dr. Benan Koyuncu için "#OhalHukuksuzluğuSürüyor" etiketiyle kampanya başlattı

TTB ve SES, Dr. Benan Koyuncu'nun memuriyetten ihraç edilmesi sonrası haksız ve hukuksuz ihraçlara karşı sosyal medyada "#OhalHukuksuzluğuSürüyor" etiketiyle kampanya başlattı.

4 Ekim 2021 Saat: 08:23
TTB ve SES, Dr. Benan Koyuncu için #OhalHukuksuzluğuSürüyor etiketiyle kampanya başlattı
TTB ve SES, Dr. Benan Koyuncu için "#OhalHukuksuzluğuSürüyor" etiketiyle kampanya başlattı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Dr. Benan Koyuncu'nun hiçbir gerekçe gösterilmeden memuriyetten ihraç edilmesi sonrası, haksız ve hukuksuz ihraçlara karşı sosyal medyada "#OhalHukuksuzluğuSürüyor" etiketiyle kampanya başlattı.

SES ve TTB'nin Twitter hesaplarından yapılan paylaşımlarda "Haklarımızdan, halkımıza sağlık hizmeti sunumundan tüm engellemelere rağmen asla vazgeçmeyeceğiz", "Hukuksuz bir şekilde görevine son verilen Dr. Benan Koyuncu yalnız değildir", "İşimize, emeğimize, mesleğimize sahip çıkıyoruz", "Güvenlik soruşturması ve KHK hukuksuzluğuna son verilsin", "Dr. Benan Koyuncu'nnun memuriyetten çıkarılma yazısında hiçbir gerekçe yer almamaktadır" yazılı görseller yer aldı.

Kampanyaya tabip odalarının yanı sıra çok sayıda sağlık emekçisi de destek verdi.

Ankara Tabip Odası İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Dr. Benan Koyuncu, 375 sayılı KHK'ye eklenen geçici 35’inci madde öne sürülerek, hiçbir gerekçe gösterilmeden memuriyetten ihraç edilmişti.

Koyuncu, 15 Temmuz sonrası Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde asistan olarak çalıştığı sırada yine KHK ike açığa alınıp yargı kararıyla işine geri dönmüştü. Bu dönemde acil tıp uzmanlığını tamamlayıp atama bekleyen Koyuncu’nun güvenlik soruşturması ‘olumsuz’ gelmiş, bu karar da yargıya taşınmıştı. Davayı da kazanan Koyuncu, ‘acil tıp uzmanı’ olarak Çankırı Devlet Hastanesi’ne atanmıştı. 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız