Ölümünün 1. yılında Tarık Akan anılıyor...

16 Eylül 2017 Saat: 09:26

Video için tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=1vDtVvKSh7g

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı çeşitli etkinliklerle usta oyuncu Tarık Akan’ı ölümünün birinci yılında yapacağı bir dizi etkinliklerle anacak.

Etkinliklerden ilki Şişli Belediyesi ile birlikte gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Bilgi ve Belge Yönetimi Alanında Bilgiye Erişim / Kataloglama Sorunları Sempozyumu” olacak. 14-15 Eylül tarihleri arasında Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi salonunda yapılacak sempozyumda, sempozyum başkanı Prof. Dr. Hasan Keseroğlu, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Rutkay Aziz’in açılış konuşmalarından sonra akademik dünyanın bu alandaki uzmanları çeşitli oturumlarda sorunları tartışacak.

Akan, Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür Merkezi içindeki Nâzım Hikmet Kütüphanesinin kurulmasında büyük çaba göstermişti.

1. yıldönümü olan 16 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 11.00’de, mezarı başında, ailesinin, dostlarının ve sevenlerinin katılacağı bir tören düzenlenecek. Öte yandan, vakfın yayına hazırladığı “Ülkemin Güzel Yüzü” kitabı da, Tarık Akan’ın doğum günü olan 13 Ekim’de yayımlanacak.

İzmir’de de anma yapılacak

İzmir Karşıyaka’da da bir dizi etkinliklerle Tarık Akan anılacak.

“Ölümünün birinci yılında Tarık Akan’ı anıyoruz” etkinliği için sanatçı isimler de bir araya gelecek. Orhan Aydın, Sunay Akın, Zeynep Oral gibi isimler sunumda yer alırken Sadık Gürbüz bir dinleti gerçekleştirecek.

Bugün saat 18.30’da Tarık Akan Parkı açılışı yapılacak, saat 20.30’da ise bir anma programı gerçekleştirilecek.

Video için tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=1vDtVvKSh7g

YORUMLAR

Bu Videoya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Videoyu Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız