Çevre

Yeşil Artvin Derneği'nden açıklama

Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Davutoğlu ile gerçekleştirdikleri görüşmeye ilişkin açıklama yaptı.

24 Şubat 2016 Saat: 18:51
Yeşil Artvin Derneği'nden açıklama
Yeşil Artvin Derneği'nden açıklama

 Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Ankara'da yaptıkları görüşmede Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mahkeme süreci sonuna kadar Cerattepe'deki madencilik faaliyetlerinin durdurulması talimatını verdiğini söyledi.

Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Ankara'da Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ilgili bakanlarla yapılan görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve heyetinin Cerattepe ile ilgili doğru bilgilendirildiğini anlatan Karahan şunları söyledi:

İŞ MAKİNELERİNİN GERİ ÇEKİLMESİNİ DE İSTEDİK

"Başbakanımız mahkeme süreci sonuna kadar Cerattepe'deki madencilik faaliyetlerinin durdurulması yönünde talimat verdi. Başbakanımız mahkeme sürecinde çalışma yapılmayacağına ilişkin bize de söz verdi. Bu olumlu bir gelişmedir. Bu talimat sonrası polis ve jandarma güçleri ile maden şirketinin iş makinelerinin geri çekilmesini talep ettik. Bu taleplerimizi aldılar ancak bununla ilgili henüz bir net cevap alamadık. Umarız bu talebimiz de yerine gelir."

Karahan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Grup Başkan Vekili Oktay Vural ile görüşme yapacaklarını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız