Güncel

Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali başladı

DERSİM - Dersim'de Uluslararası 3'üncü Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali start aldı.

19 Temmuz 2020 Saat: 11:09
Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali başladı
Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali başladı
Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi ve Dersim Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği, Yılmaz Güney Vakfı’nın da desteklediği Uluslararası 3’üncü Yılmaz Güney Kültür Sanat Festivali’nin startı verildi. Festival, 12 filmin gösterimiyle başladı. 
Festival kapsamında, 20 Temmuz’a kadar sinema kategorisinde “Seyirci Ödülleri” etkinlikleri düzenlenecek. 5 kategori ve 7 dalda eser alımı yapan festivalin, karikatür ve fotoğraf seçkileri 24 Temmuz’a kadar kent meydanında sergilenecek. Bugün ve yarın da kimi belgesel ve filmler, Seyit Rıza Parkı ve Yeraltı Çarşı’sında izleyicilerle buluşacak. 
MAÇOĞLU KONUŞTU 
Festivalin açılış konuşmasını yapan Dersim Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Yılmaz Güney’in hayatın her yerinde güzel bir anı olarak kaldığını söyledi. Mücadele ve devrimci sanatının herkese yol gösterdiğini vurgulayan Maçoğlu, "Hepimizin uzun süre izlediği, gizli gizli izleyip anımsadığımızda gerçekten de ne kadar değerli bir sanatçı olduğunu bugün de arandığını söylemek isterim. Hepimizin devrimci sanatçılara, bilim insanlarına ve mücadeleyi büyüten önder arkadaşlarımıza sahip çıkmak gerekiyor" dedi. 
Maçoğlu’nun konuşmasının ardından kısa filmlerin gösterimi yapıldı. 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız