Canan Sağar - Bir Başka Haziran

26 Mayıs 2018 Saat: 08:55

TIKLA İZLE

https://www.youtube.com/watch?v=U-TImIUM_7E

Söz: Cemil Gülüm

Müzik: Alp Murat Alper

Düzenleme: Tamer Süerdem ve İlker Yurtcan

 

Sanatçı

Canan Sağar

Albüm

Kalbim

CANAN SAGAR KİMDİR?

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

1980 yılında istanbul'da doğdu. Yedi yaşından itibaren ailesiyle birlikte İngiltere'de yaşamaya başladı. Bestelerinde birçok müzik tarzına göz kırpsa da genel olarak soft rock şarkılar yazdı, yorumladı.

Aslen Sivaslı olan sanatçının müziğe olan ilgisi, babasının ona 13 yaşındayken aldığı bağlama ile birlikte başladı. Sonraları gitara ilgi duydu, müzik dersleri aldı. Gitar, armoni, melodi, söz yazarlığı gibi konuları içeren derslerin verdiği birikimle uzun yıllar sahne müziği yaptı. Sahne repertuarında özgün, türkü, nostaljik pop ve soft rock karakterinde eserler yer aldı. Londra Birbeck Üniversitesi'nde bir yıl bestecilik üzerine eğitim aldı ve Open University "Beşeri Bilimler ve Müzik" okudu.

 Bir tek notanın bile doğru kullanıldığında insanın kalbine çok derinden işleyebileceğini keşfeden sanatçı, kendini şarkı yazmaya verdi, çocukluğundan beri içinde yer eden hisleri bu dille anlatmaya başladı. Kendi şarkılarından oluşan ilk albümü "13"  Anadolu Müzik Yapım etiketiyle 2015 yılında yayınlandı. Toplamda 11 şarkının yer aldığı bu albümü çocuk gelinlere, cinsel istismara uğramış kadınlara ithaf etti.

İlk solo albümü ‘13’ün ardından, 2016’da, Alp Murat Alper ile yaptığı düet ‘Yan Koca Dünya’ teklisini Fono Müzik Etiketiyle dinleyici ile buluşturdu. Ardından, ‘Dost Yarası’ teklisini ve Genco Özkan ile seslendirdiği düet ‘Kayıp’ı da yayınladı.

İlk solo albümü ‘13’ çıktıktan iki yıl aradan sonra ikinci solo albümü ‘Kalbim’ Fono Müzik etiketiyle raflarda yerini aldı. İlk albümünde olduğu gibi toplumsal sorunlardan, insana dair bir çok tema bu albümde bir araya toplandı.

Yaşamını İngiltere'de sürdüren sanatçı, halen aktif olarak farklı ülke ve şehirlerde sahne almaktadır.

TIKLA İZLE

https://www.youtube.com/watch?v=U-TImIUM_7E

YORUMLAR

Bu Videoya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Net Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Videoyu Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız